Kredi Çekmek İstiyorum Kredi Notu Ortalamam Kaç Olmalı?

Günümüzde bankalar “kredi kullanmak istiyorum” diyen müşterilerinin doldurmuş olduğu kredi başvuru formu değerlendirmelerinde ilk olarak kredi notu ortalamalarına bakmaktadır. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı almaları zorlaşırken yüksek kredi notu ortalaması olan kişilere hem daha kolay kredi verilmekte hem de daha düşük kredi faiz oranları uygulanmaktadır. Peki kredi kullanmak için kredi notu ortalaması kaç olmalıdır?

Bankaların aradığı kredi notu ortalaması kredi kullanmak için başvuruda bulunan kişinin ne kadar kredi kullandığı ve aylık gelir seviyesine bağlı olarak değişmektedir. Yani 5000 TL ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişinin kredi notu ortalaması 1200 puan olunca kredi onayı verilirken 50000 TL ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişinin bu kredi notu ortalaması ile kredi onayı alması kesinlikle mümkün değilidir.

Kişinin talep ettiği kredi tutarı yükseldikçe kredi notu ortalamasının da bununla doğru orantılı olarak yüksek olması gerekir. Aynı şekilde aylık gelir seviyesi yükseldikçe kredi onayı alınması da kolaylaşır. Kişinin daha önce yapmış olduğu gecikmeli ödemeler nedeni ile düşük kredi notu seviyesine çekilmesi rağmen aylık ödemesi 500 liraya kadar olan kredi taleplerinde aylık belgelenebilir gelirinin 2 bin lira olması durumunda kredi notuna bakılmaksızın düşük kredi notuna kredi veren bankalar üzerinden kredi onayı alması son derece kolaydır.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir