Kredi Çıkmayana Kolay Kredi Verilir İlanları Güvenilir Mi?

Düşük kredi notu ortalamasına bağlı olarak kredi kullanamayan ve “acil paraya ihtiyacım var” diyen kişiler son çare olarak ne yazık ki hiçte güvenilir olmayan yöntemlere başvuruda bulunmaya başlamaktadır. Bunlardan biride son aylarda internette sıklıkla karşılaştığımız “kredi çıkmayana kolay kredi verilir”, “acil para verilir” ve “senetle para verilir” ilanlarıdır. Peki, bu ilanlar güvenilir midir ve tefeciden para almak suç mudur?

Öncelikle ülkemizde faiz karşılığı alarak para vermenin tefecilik olarak kabul edildiği ve tefecilik yapan kişilere hapis cezası uygulandığı bilinmelidir. Ancak tefeciden para almak suç değildir. Buradaki suç parayı alan kişide değil tefecilik yapan yani faiz işleterek size borç para veren kişiye aittir. Ancak acil paraya ihtiyacı olanlara para verilir ilanları internette her geçen gün daha fazla görülürken buradaki en büyük kabahat gerekli denetimleri yapamayan devlete aittir.

Pek çok kişi ne yaptığını bilmeden sadece o an için nakit ihtiyaçlarını gidermek için tefecilerin kapısını çalarken internetten biraz araştırma yapıldığında bu kişilerin bir süre sonra tefeciden kurtulmak için çareler aramaya başladığı görülmektedir. Çünkü tefeciler 1 lirayı nerede ise 100 lira karşılığında vermekte, borcunu zamanında ödeyemeyen kişilere şiddet uygulayabilmekte ve hatta senetle para verenler bu senedi birden fazla sefer tahsil edebilmektedir.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Çıkmayana Kolay Kredi Verilir İlanları Güvenilir Mi? için 1 cevap

  1. Zuhal der ki:

    15.000 tl acil
    Maaş artı kira gelirim var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir