Kredi Kartı Alamıyorum Kara Liste

Kara listede olanlara kredi ya da kredi kartı onayı verilmesi kesinlikle söz konusu değildir. Bankalara olan borçlarını ödeme konusunda sıkıntı yaşayan ve bu nedenle yasal takip altına giren kişilerin isimleri kara listeye yazılmaktadır. Kredi sicilinin bozulması olarak ta kabul edilen bu süreçte yaşanan en büyük sorun bozuk kredi sicili ile bankadan kredi almanın mümkün olmamasıdır.

Kara Listeden Çıkmak 

Kara listeye girenlerin büyük bir bölümü hemen kara listeden çıkmak için çareler aramaya başlamaktadır. Ancak sıkıntı Merkez Bankası kara liste kayıtlarını silse dahi bankaların bu kayıtları kendi veri tabanlarında saklamaya devam etmesidir. Bu nedenle kara liste affı çıksa dahi bir kere kara listeye girenler ne yazık ki bir daha bankadan kredi onayı alma konusunda hiçbir şansa sahip değil değildir.

Kara Liste Kredi Kartı Veren Bankalar 

Çok uzun zaman önce kara listeye girip çıkanlar için bazı bankalar esneklik tanıyabilmektedir. Ancak bu kişilerin öncesinde banka ile yakın ilişki kurması, çok sık bankacılık hizmetlerinden yararlanması ve mümkünse bankada yüklü bir mevduat hesabı sahibi olması gerekir. Bunları yapamayan kişilerin kesinlikle kredi kartı onayı almaları mümkün değildir.

Nasıl Kredi Kartı Alırım?

Kara listeden çıkmak için 5 yıllık yasal süreyi beklemeniz gerekir. Kara listeye girmenize neden olan banka borcunuzu kapatıp 5 yıllık ceza süresinin dolması ile beraber sıfır kredi notu varmış gibi kişinin kredi notu yükseltme teknikleri uygulaması ve kredi notunu yükselttikten sonra kredi kartı başvuru formu doldurması yeterli olacaktır.

Bu yazı Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir