Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

 

Değerli okuyucular bankaların bize verdiği kredi kartı hizmetini birçok insan kullanmaktadır. Kredi kartı sayesinde insanlar cebinde nakit para olmadığı halde harcama yapabilmektedir. Üstüne üstlük yaptığınız harcamalar sonrasında puan kazanabilirsiniz. Son dönemlerde kredi kartı kullanıcıları taksitli alışveriş ve erteleme fırsatlarında yararlanabiliyor. Satın aldığınız ürünleri taksitlere böldürerek kolayca ödeme yapabilirsiniz. Ödeyeceğiniz tutarı sonraki aylara erteleyerek kredi kartının verdiği fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Kredi kartının bizlere sunduğu avantajları göz önünde bulundurursak kredi kartı kullanmak, kullanmamaktan daha cazip gelmektedir. Kredi kartı kullanmayı düşünmeyen insanlar bile kredi kartı kullanmaya başlayabiliyor. Çünkü kredi kartının bizlere sunduğu avantajları kaçırmak istemiyorlar.

Kredi kartını düzenli bir şekilde kullanan insanlar kredi kartı kullanmaktan büyük keyif alabilir. Ancak aksi bir durum söz konusu olursa kredi kartı kullanmak büyük sıkıntı yaratabiliyor. Kredi kartı borçları ile karşı karşıya kalan insanların o duruma gelmesinin nedeni bilinçsizce  kart kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Kredi kartı harcamalarının düzensiz bir şekilde yapılması kart kullanıcıları için büyük sıkıntı oluşturabilir. Kartınızın borcunu ödemediğiniz taktirde beklenmedik sorunlar karşınıza çıkabilir.

Kredi kartı aylık ödemelerinizi hiçbir şekilde yapmadığınız taktirde banka sizlere belli bir zaman tanıyacaktır. Ödemeniz gereken borcunuzu ödemeniz için 3 ayınız bulunmaktadır. Bu üç ay içerisinde borcunuzu ödemediğiniz taktirde banka sizi mahkemeye verecektir. Daha sonra bankanın avukatı sizinle irtibata geçerek borcu ödeme konusunda sizi ikna etmeye çalışır. Eğer ki avukat bu durumdan da sonuş alamazsa hukuki işlem başlatılır ve 5 yıl boyunca bankacılık faaliyetlerinden yararlanamazsınız. Ancak işi kötü yerlere götürmeden anlaşmanız sizin yararınıza olacaktır. Avukatlık olunduğu zaman borcun bir taksiti değil tamamının ödenmesi istenecektir. Avukat masrafları da müşteri tarafından karşılanacaktır. İşi daha kötü yerlere götürmek istemiyorsanız anlaşma yoluna giderek borcunuzun yapılandırılmasını talep edebilirsiniz. Borcunuz sizlerin istediği şekilde tekrar taksitlere bölünür ve ödeyebileceğiniz miktarda ödemeye devam edersiniz. Görüldüğü üzere bankalar bu konuda da müşterisine kolaylıklar sunmaktadır. Gerek bankalar gerekse de bankaların avukatları ile uğraşmak oldukça zor bir durumdur. Sizde bu zor duruma düşmek istemiyorsanız, harcamalarınızı düzgün bir şekilde yapmalısınız.

 

Bu yazı Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır? için 3 cevap

  1. Tuğçe der ki:

    Kredi kartınızın borcunu yapılandırmak için şubelerden destek alabilirsiniz.

  2. Ece der ki:

    Yapılandırma işlemlerini avukatlık olmadınız işe bireysel müşteri temsilcisinden yapabilirsiniz.

  3. Murat der ki:

    Bankanız sizi arayıp bu konuda destek olmuyorsa eğer bankanızla irtibata geçerek ödeme planınızı yenilenmesini ve yeni plan istediğini söyleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir