Kredi Kartı Borcu Olan Kişi Bireysel Kredi Çekebilir mi?

Kredi kartı kullanıcısına pek çok avantaj sunan bir ödeme cihazı olmasına rağmen ne yazık ki dikkatli kullanılmadığı durumlarda büyük borç yüklerine de neden olabilmektedir. Bu nedenle kredi kartının çok dikkatli kullanılması büyük bir zorunluluktur. Ancak alınan önlemlere rağmen ya da dikkatsiz kullanım sonucu kredi kartı borcu bulunan kişilerin kredi kullanımlarına bu borç bir engel değildir.

Borç Kapatma Kredisi 

Hatta bankalar müşterilerine kredi kartı borçlarını kapatmak için çeşitli kredi kullanma fırsatları sunar. Bunlardan biride borç kapatma kredisi kullanmaktır. Başka bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilere ise borç transferi kredisi kullandırılmaktadır. Bu kredilerin ortak yanı bankanın kredi kullanmak istiyorum diyen  müşterisine değilde direkt alacaklı olan bankaya ve borçlu olan kredi kartına ödeme yapmasıdır. Yine tam borç tutarı kadar kredi kullanımı söz konusudur.

Kredi Kartı Borcum Var Konut Kredisi Kullanabilir Miyim?

Kredi kartı borcu bulunan kişinin konut kredisi onayı alıp almayacağı bu borcun tutarına, kredi kartı son ödeme tarihlerine sadık kalıp kalmamasına ve kredi notu ortalamasına bağlı olarak belirlenmektedir. Kredi kartı borcunu sürekli geciktiren birinin ne yazık ki kredi notu ortalaması düşeceği için yüksek tutarlı olan konut kredisi onayı alınması zorlaşmaktadır.

Bu yazı Kredi Kartı, Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir