Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Alınabilir Mi?


Finansal sektör içerisinde yer alan bankalar daha çok müşteriye ulaşmak ve müşteri potansiyellerini arttırmak için çeşitli dönemlerde kampanyalar düzenler. Fakat bankaların sunmuş olduğu bu avantajlı kampanyalardan yararlanmak için birtakım koşulların yerine getirilmesi gerekir. Ürün ve hizmetlerden eksiksiz bir şekilde yararlanabilmek için bankaların talep ettiği tüm evrakların eksiksiz olarak tamamlanması önemlidir.

Günümüzde nakit paraya ihtiyacı olan kişi ve kurumların bankalara müracaat ederek kredi kartı ve kredili ürünlere yaptığı başvurular bir hayli fazladır. Özellikle kredi kartlarının sunmuş olduğu taksit imkanlarından yararlanmak için kredi kartlarına olan ilgiden söz edebiliriz. Bu duruma bağlı olarak kredi kartı kullanıcı sayısı her geçen gün artmakta ve gelir gider seviyesinin eşit olmaması da kart borcu nedeniyle bankalar ve insanlar arasında sorun oluşturmaktadır.

Yüksek limitli kartlar, düzensiz harcamalar, birden fazla kart sahibi olunması gibi faktörler kredi kartı ödemelerinde sorun yaratmaktadır. Bunların yanı sıra kredi kartı ekstre borçlarının da düzenli olarak ödenmemesi kredi notu üzerinde olumsuz bir duruma neden olacaktır. Pek çok olumsuz durumla karşı karşıya olan kişiler acil nakit ihtiyacını karşılamak için kredi kullanmak istemekte ve kredi kartı borcum varken kredi çekebilir miyim sorusuna cevap aramaktadır.

Kredi kartı borcum varken kredi çekebilir miyim sorusuna cevap arayan kişilerin birtakım koşulları yerine getirmesi gerekir. Öncelikle bu kategoride yer alan kişilerin kara listeye dahil olmaması son derece önemlidir. Kredi kartı borcundan dolayı hakkında takip süreci başlatılan ve adı kara listede bulunan kişilerin kredi alması pek mümkün gözükmüyor. Fakat bu gibi durumlar söz konusu değil ise, yalnızca kredi kartı borcu bulunuyor ve kredi notu yüksek bir seviyede ise bankanın talep ettiği koşulların yerine getirilmesi kredi imkanı sunmaktadır.

Değerli okuyucular görüldüğü üzere kredi kartı borcu olan kişiler birtakım şartları yerine getirmesi durumunda kredi alabilir. Eğer ki sizde böyle bir durum içerisinde yer bulunuyorsanız, bankaların sunduğu kredilerden yararlanabilirsiniz. Burada önemli olan kredi notu ve geçmiş yıllardaki ödemelerin düzenli olmasıdır.

Bu yazı Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Alınabilir Mi? için 3 cevap

  1. Yusuf der ki:

    Kredi borcunuz varken aktif olarak kredi notunuz düşeceği için kredi çekmeniz zorlaşacaktır.

  2. Hamide der ki:

    Kredi kartı borcunuz geçikmesinden dolayı sorun yaşarsınız fakat 1 aylık gibi bir gecikme var ise sorunsuz çekebilirsiniz.

  3. Asena der ki:

    Kredi kartı borcunuzdan dolayı herhangi bir yasa işlem yok ise sorunsuz kbb puannıza bakılarak kredi çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir