Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Taksitli alışverişlerin üst üste yapılması ve kredi kartının bilinçsiz kullanımı sonucunda bir süre sonra kredi kartı borcu oluşması kaçınılmaz bir hal alır. Oluşan kredi kartı borcunun erken dönemde kapatılmaması ve buna rağmen harcamalara devam edilmesi durumunda borç bir süre sonra içinden çıkılamaz bir hal alır.

Kredi Kartı Yapılandırma 

Bu nedenle borcun erken dönemde ödenmesine çalışılmalıdır. Kredi kartı borcunu ödemek için kullanabileceğiniz farklı pek çok yöntem bulunur. Bunlardan ilki ve en çok tercih edilenlerden biride kredi kartı yapılandırma başvurusunda bulunmaktır. Banka borcu belirli bir ücret karşılığında yeniden faizlendirerek taksitlendirir.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 

Kredi kartı borcunu taksitlendirmek isteyen kişilerin kredi kartının ait olduğu bankanın şubesini ziyaret etmeleri ya da kredi kartı internet şubesi kullanıyor ise bu site üzerinden kendi taksitlendirme işlemlerini yapmaları mümkündür. Borcunuzu taksitlendirmeniz durumunda toplam kredi kartı borcu 9 aya kadar vadelendirilir ve her ay ödemeniz gereken taksit tutarı kredi kartınıza harcama gibi yansıtılır. Ancak bu rakam asgari ödeme tutarına dahil edilir. Yani borcunuzu aylık olarak mutlaka ödemeniz gerekir.

Bu yazı Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir