Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Günümüzde en çok kullanılan ödeme araçlarından biri olan kredi kartları kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlar karşılığında ise kredi kartı yıllık aidatı gibi ücretlerin tahsil edilmesi söz konusudur. Bu nedenle sıklıkla kullanılmayan ve atıl durumda olan kredi kartları iptal edilerek bu tip ek ücretlerin ödenmesinden kaçınılmalıdır.

Kredi Kartı İptali Dilekçesi 

Kredi kartınızı iptal etmek istiyorsanız kullandığınız kartın ait olduğu banka şubesi ile iletişime geçerek kredi kartı iptali dilekçesi yazabilirsiniz. Kredi kartı iptali dilekçesi örneği olarak aşağıdaki yazıyı kullanabilirsiniz.

….. Bankası Kredi Kartı Merkezine

Bankanıza ait olan …. kredi kartı kullanıcısıyım. Kullanmış olduğum …. …. …. …. numaralı kredi kartımı kullanmadığım için iptal edilmesini rica ediyorum.

Saygılarımla

Kredi Kartı İptali İş Bankası 

İş Bankası kredi kartı müşterilerinden yıllık işletim ücreti alan bankalar arasında yer almakta olup aynı zamanda yıllık kart ücreti iadesi için de en sert davranan bankalar arasında bulunmaktadır. İş Bankası kredi kartı iptali için İş Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden iptal başvurunuzu iletebileceğiniz gibi aynı zamanda yukarıda yazılı olan kredi kartı iptal dilekçesi örneği ile şubelerden de başvuruda bulunmanız mümkündür.

Axess Kredi Kartı İptali 

Türkiye’nin en çok üyeye sahip olan kredi kartı markalarından biri olan Axess yıllık kart ücreti olarak son derece yüksek rakamlar talep etmekte olup kredi kartı aylık harcama limiti düşük olan müşterilerine bu ücretin iadesi konusunda kesinlikle taviz vermemektedir. Axess kredi kartı iptali için 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden destek alabilirsiniz.

Bu yazı Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? için 8 cevap

 1. Tankut der ki:

  KRedi kartı iptal etmeniz oldukça kolaydır yapmanız gereken müşteri hizmetlerini aramak ve iptal ettirmek istediğinizi belirtmek.

 2. Tansel der ki:

  Kredi kartınızı iptal ettirebilmek için önce tüm borcunuzu ödemeniz gerekiyor.

 3. Tarcan der ki:

  Bankalardan almış olduğunuz kredi kartlarının iptalini gerçekleştireceğiniz ilk yapmanız gereken borçların hepsini ödemek.

 4. Tarhan der ki:

  Bankadan almış olduğunuz kredi kartınızı kapatmak için müşteri hizmetlerini arayarak kapatma işlemini başlatabilirsiniz.

 5. Tarkan der ki:

  Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra kapatmak istediğinizi bildirdiğinizde size ters köşe yapıp iptal ettirmemeye çalışıcaklar dikkatli olun.

 6. Tayfun der ki:

  Bankaların şubelerine giderek kolaylıkla kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

 7. Tayfur der ki:

  Kredi kartınızı iptal etmeniz için tek yapmanız gereken müşteri hizmetlerini aramak ve daha sonra 7 gün içinde iptal edilecektir.

 8. Taykut der ki:

  Kullanmış olduğunuz kartın tüm borcunu ödedikten sonra müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olucaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir