Kredi Kartı Şifre Bloke Nasıl Kaldırılır?

Günümüzde artık kredi kartı ile yapılan tüm işlemlerde kredi kartı şifresi girilmesi gerekmektedir. Bu sayede bankalar kredi kartı dolandırıcılığı gibi istenmeyen durumlara karşı müşterilerini korumaya çalışırken kişilerin de şifrelerini koruma yükümlülükleri bulunmaktadır.

Alışveriş yaparken kredi kartı şifresinin üst üste 3 kere yanlış girilmesi durumunda ise ne yazık ki kredi kartı şifresi bloke olur. Kredi kartı şifre bloke kaldırma işlemlerinin ise yapılma yöntemi kartın ait olduğu bankaya göre değişmektedir. Bazı bankalarda kredi kartının blokesini kaldırmak için sadece müşteri hizmetlerinin aranması yeterli olurken bazı bankalarda ise bu işlem sadece şubelerden yapılabilmektedir.

Bu nedenle kredi kartı şifresinin blokesini kaldırmak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını aramaktır. Bu arama sonrasında banka sizden kişisel bilgilerinizi isteyecek ve bu bilgileri doğruladıktan sonra gerekli işlemleri gerçekleştirecektir. Eğer bu işlem telefon üzerinden gerçekleştirilemiyorsa bu durumda ise müşteri temsilcisi yetkilisi size izlemeniz gereken yolu gösterecek ve yapmanız gereken işlemler hakkında size gerekli olan bilgileri verecektir.

Bu yazı Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir