Kredi Kartı Şifrem Bloke Oldu, Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı dolandırıcılığı olaylarını azaltmak için geliştirilen ve kişinin kredi kartı ile yaptığı tüm alışverişlerde girmesi gereken kredi kartı şifresi üst üste 3 kere hatalı girilmesi durumunda kredi kartı sahibini korumak adına bloke edilmektedir. Kredi kartı şifresinin bloke olması durumunda ise kredi kartı ile alışveriş yapılamamaktadır.

Bu nedenle kredi kartı şifre bloke kaldırma başvurusunda bulunulması gerekir. Yapılacak olan işlem ise kredi kartının ait olduğu bankaya göre değişmektedir. Örneğin Bank Asya kredi kartı şifre bloke kaldırma işlemleri ile Finansbank kredi kartı kartı bloke kaldırma işlemleri son derece farklıdır. Ancak genelde tüm bankalar bu işlem için kredi kartı müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden müşterisinin araması ile bu işlemi gerçekleştirmelerine izin vermektedir.

Burada önemli olan kişinin bankaya verdiği kişisel bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak verebilmesi ve bu sayede kredi kartı sahibinin kendisinin olduğunu kanıtlamasıdır. Bazı bankalar ise bloke kaldırma işlemlerini bu bilgilerin eksik ya da hatalı verilmesi durumunda sadece şubeler üzerinden kart sahibinin kimlik belgesi ile şahsen başvuruda bulunması durumunda izin vermektedir.

Bu yazı Bankalar, Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir