Kredi Kartı Şifresi Bloke Oldu, Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı kullanan kişilerin kişisel güvenliklerini sağlamak amacı ile bankalar kredi kartı kullanıcıları için şifre sistemi geliştirmiş olup kredi kartı ile yapılan tüm işlemlerde kredi kartı sahibi tarafından oluşturulan bu 4 haneli şifrenin girilmesi zorunludur. Şifrenin üst üste 3 kere hatalı girilmesi durumunda kredi kartı şifresi blokesi gerçekleştirilir.

Burada amaç kredi kartının gerçek sahibi tarafından kullanılıp kullanılmadığından emin olunmasıdır. Kredi kartı bloke edildiği anda o kartla işlem yapılması bu bloke kaldırılana kadar kesinlikle mümkün değildir. Peki, kredi kartı şifre bloke nasıl kaldırılır?

Bank Asya Kredi Kartı Şifre Bloke Kaldırma

Asya Card şifre blokesi durumlarında yeniden kredi kartı şifresi oluşturmanız gerekir. Bunun için 0850 224 4 888 numaralı Bank Asya müşteri hizmetleri sesli yanıt sistemi üzerinden ilk önce 1, sonra yine 1 ve en son 3 tuşuna basmanız yeterlidir. Yine Bank Asya kredi kartı şifresi oluşturma işlemleriniz için Bank Asya internet şubesi üzerinden kartlar menüsünden şifre kategorisini seçerek şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Finansbank Kredi Kartı Şifre Bloke Kaldırma

Card Finans kredi kartı bloke kaldırma işlemlerinde kullanılabilecek 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki Finansbank şubeleri üzerinden kimlik belgeniz ile şahsen başvuruda bulunmaktır. İkinci yöntem ise Card Finans müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden kişisel bilgilerinizi doğrulayarak yeniden kart şifresi oluşturmanızdır. Üçüncü yöntem ise Finansbank internet şubesi üzerinden şifreler bölümünden kredi kartı şifrenizi yeniden tanımlamaktır.

Bu yazı Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir