Kredi Kartımı İptal Ettirmek İçin Ne Yapmalıyım?

Günlük ihtiyaçların giderilmesi konusunda dikkat çeken özelliklere sahip olan kredi kartları insan hayatını kolaylaştıran bir araçtır. Kredi kartlarının ortaya çıkması ile birlikte nakit para taşıma devri yavaş yavaş son ermiş durumda. İnsanlar gittikleri yerlerde ödemelerini kredi kartı aracılığıyla yapmaktadır. Kredi kartları hem taksit imkanı hem de borcun ertelenmesini sağlar. Bu sebeple kredi kartı kullanımı ülkemizde oldukça yaygın bir şekilde hizmet vermektedir. Her banka kendine göre çeşitli kampanyalar düzenler ve daha çok müşteri kazanma yolları ararlar. Kişilerin bilinçsizce yaptığı harcamalar kredi kartlarının işlevini kaybetmesine neden olur. Bu tür sorunların her geçen gün artması insanlara sıkıntı yaratmaktadır.

Kredi veya kredi kartı başvurularında, Kredi Kayıt Bürosu tarafından değerlendirilen kredi notu son derece etkilidir. Kredi notunu belirleyen en önemli unsur geçmiş dönemde yapılan ödemelerdir. Eğer ki ödemeler gününde ve eksiksiz bir şekilde yapıldıysa, kredi almanız kolaydır. Aksi bir durum yaşanması halinde bankalar size kredi kartı ve kredi imkanı sağlamaz. Bu sebeple harcama yaparken dikkatli davranmanız sizin yararınıza olacaktır.

Kredi kartını iptal ettirmeye karar veren kişiler bir an önce karta ait olan tüm borçlarını kapatmalıdır. Kredi kartı borcunun olması durumunda kartın iptali söz konusu olmayacağı için kart iptali başvurusunda dahi bulunamazlar. Bu nedenle kredi kartını iptal ettirme işlemine başlamadan önce borcun tamamının ödendiğinden emin olunması gerekmektedir. Taksit vadesi devam eden kredi kartlarının da borçları bu şekilde ödenebilir ve borcun tamamı kapatılabilir.

Kredi kartı üzerinde herhangi bir borcu olmayan kişiler ise hangi bankaya ait kredi kartını kullanıyorsa o bankanın şubesine giderek kredi kartını iptal ettirebilir. Kredi kartı iptal ettirmek için T.C kimlik numarası ve iptal formunun olması yeterlidir. Kredi kartı iptali sırasında sizden kapatma ücreti almak isteyebilirler. Ancak bu konuda kesinlikle taviz vermemeniz gerekir. Bankacılık yasaları çerçevesinde kredi kartını iptal ettirme süresi son derece azdır. Sizde kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız yukarıda yazılan işlemleri sırasıyla yaparak, kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

Bu yazı Bankalar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Kartımı İptal Ettirmek İçin Ne Yapmalıyım? için 3 cevap

  1. Ömür der ki:

    Kredi kartınızın iptali için en basit yollardan bir taneside müşteri hizmetlerini aramak ve iptalini istediğinizi belirtmeniz olacaktır.

  2. Oykü der ki:

    Kredi kartınızın iptali için bankaların şubelerine giderek bireysel müşteri destek ekibinden sıra alarak yardımcı olmaları sonucunda kapatma işlemlerini yapabilirsiniz.

  3. Bakır der ki:

    İnternet şubesindende bazı bankaların kredi kartı borcunuz yokise eğer kapatılma talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir