Kredi Kartımı Nasıl İptal Edebilirim?

Her insan dilediği zaman kredi kartı sahibi olamaz. Kredi kartını iptal ettirmek ise kredi kartı almak kadar kolay bir iş değildir. Bankalar müşterilerin kredi kartını iptal etmemek için işi yokuşa sürebilir. Bu nedenle makalemizde kredi kartını iptal ettirmek isteyen kişilere birkaç ipucu öneriyoruz.

Değerli okuyucular kredi kartının nasıl iptal edildiği konusunda öncelikle bilinmesi gereken husus, kartın iptalini istemeniz durumunda, kartınıza ait borcunuzun olmadığından emin olmalısınız. Kredi kartının ileriye dönük olan taksitlerinin de kapatılması oldukça önemlidir. Eğer ki kredi kartınızın borcu çok ise ve tüm borcu kapatacak gücünüz yoksa, tüketici kredisi almanızı tavsiye ediyoruz. Bu tüketici kredisi sayesinde kredi kartınızın tüm borcunuzu kapatabilirsiniz. Böylece aylık ödemelerinizi vadeli bir şekilde tüketici kredisine yapabilirsiniz.

Kredi kartını iptal ettirmenin en kolay yolu dilekçe yazmaktan geçer. Kredi kartını kesin olarak kapatmaya karar verdikten sonra yazacağınız dilekçeyi banka şubesine teslim ederek kredi kartınızı kapatabilirsiniz. Bu şekilde zaman kaybetmek istemeyen bireyler telefon bankacılığını kullanarak kredi kartını kapatabilir. Telefon bankacılığı en çok kredi kartının çalınması veya kaybolması durumunda tercih ediliyor. Bankalar kayıp nedeniyle iptal ettirilen kredi kartlarının yerine yenisini göndermektedir. Burada banka tarafından gönderilen kredi kartını kuryeden teslim almamanız sizin yararınıza olur. Bazı bankalar kuryeden teslim alınmayan kredi kartlarını direkt olarak iptal eder. Her ihtimale karşı kredi kartının iptali için emin olmak istiyorsanız bankayı arayarak kartınızın durumu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Tüm bankalar yasalar gereği iptal ettirilmek istenilen kredi kartını 1 hafta içerisinde iptal etmek zorunda. Ayrıca bu işlemi telefon bankacılığı ile yapmak isteyen kişilerin kimlik doğrulama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmesi gerekir.

Yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda kredi kartının iptali oldukça basittir. Fakat kart iptali için belli şartların yerine getirilmesi gerekir. Öncelikle kredi kartına borcunuz bulunmamalı. Müşteri temsilcileri kredi kartının iptal edilmemesi yönünde sizi ikna etmeye çalışırsa aldırış etmeyin. Çünkü bu gibi uygulamalar ülkemizde var olan hemen hemen tüm bankalarda görülmektedir. Bunlar sizi yolunuzdan geri çevirmemeli.

Bu yazı Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Kartımı Nasıl İptal Edebilirim? için 3 cevap

  1. Ezgi der ki:

    Kredi kartınızı iptal edebilmek için müşteri hizmetlerini aramakta yeterli olucaktır.

  2. Sebahat der ki:

    Kredi kartınızı iptal etmek için en yakın şubeye gidip herhangi bir borcu olduğunu öğrendikten sonra direk orada işlemi yaptırabilirsiniz.

  3. Hayrullah der ki:

    Kredi kartı iptallerinde bankalar herhangi bir borcunuz olmadıktan sonra kolaylıkla arayarak iptal edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir