Kredi Kartından Nakit Çekmek

Kredi kartı dikkatli ve bilinçli bir şekilde kullanılırsa dünyanın en güvenilir ödeme aracı olarak kabul edilmektedir. Ancak kartın bilinçsiz kullanılması durumunda bir süre sonra yüksek bir borç tutarı ile karşı karşıya kalınması kaçınılmazdır. Özellikle de bu konuda yapılan en büyük hata kredi kartından nakit çekmektir. Çünkü kredi kartından nakit çekmek kişinin günlük yüksek bir faiz yükü ile karşı karşıya kalması anlamına gelmektedir.

Bu nedenle sadece kişi düşük tutarlı ve kısa süreli nakit ihtiyaçları kredi kartından çekilen para ile karşılanmalıdır. Yüksek tutarlı ve uzun vadeli nakit ihtiyaçlarında ise kredi kartından para çekmek yerine kredi kartından taksitli nakit avans çekmek önerilir. Çünkü kredi kartından taksitli nakit avans çekilmesi durumunda kişi hem bir kere faiz yükü üstlenir hem de toplam tutar taksitlendirildiği için geri ödeme daha kolay bir şekilde yapılabilir.

Taksitli nakit avans kullanmak isteyen kişilerin kredi kartının ait olduğu bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçmesi ya da bankamatik cihazından kredi kartı ile işlem yapmaları yeterli olacaktır. Bankalar arasında taksitli nakit avans faiz oranları farklılıklar göstermekle beraber nakit avans kullanımına yaklaşık 9 ay taksitlendirme yapılmaktadır.

Bu yazı Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir