Kredi Kartından Nakit Para Çekilir Mi?

Günlük yaşam içerisinde çoğu zaman acil nakit ihtiyacım var diyen pek çok kişi bu parayı bulmak için kredi kartından nakit para çekmek gibi çözüm yollarını tercih etmektedir. Peki, kredi kartından para çekilir mi? Teknik olarak kredi kartından para çekmek mümkün olup burada önemli olan bu imkanın doğru kullanılmasıdır.

Çünkü kredi kartından kullanılan nakit para için hem para çekimi anından ücret tahsil edilmekte hem de bu tutar kredi kartına yatırılana kadar günlük faiz işletilmektedir. Bu faiz yükü ile karşı karşıya kalmak istemeyen kişilerin ise ya çok kısa süreli acil nakit ihtiyaçları için bu işlemi tercih etmeleri ya da düşük tutarlar çekmeye dikkat etmeleri gerekmektedir. Yine kredi kartından çekilen nakit tutar direkt olarak asgari ödeme tutarı içerisine dahil edildiği için kredi kartı borç yükünü de büyük oranda yükseltmektedir.

Acil para lazım diyen kişilerin kredi kartından para çekmek yerine kredi kartından taksitli nakit avans kullanmaları her türlü çok daha avantajlıdır. Bu sayede lazım olan para taksitlere bölünerek daha kolay ödeme imkanı sunulur. Yine sadece ilk parayı çekerken masraf ve faiz ödendiği için artarak büyüyen bir faiz yükü ile karşı karşıya kalınması engellenmiş olur.

Bu yazı Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir