Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma / Kapatma Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden kredi kartı ile alışveriş yapmak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken kredi kartını internet alışverişine açtırma başvurusunda bulunmaktır. Kredi kartını alışverişe açtırmak için bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Sesli yanıt sisteminden müşteri temsilcisine bağlanarak “kredi kartımı internete açtırmak istiyorum” demeniz yeterli olacaktır.

Buna ek olarak kişinin internet şubesi kullanması durumunda bu işlemi kendi hesabınıza şifreniz ile giriş yaparak gerçekleştirmeniz de mümkündür. Ancak kredi kartınızı internete açtırmanız durumunda özellikle de yüksek kredi kartı limiti sahibiyseniz bu durumda bilgilerinizi çok dikkatli bir şekilde korumanız gerekir. Çünkü günümüzde internet dolandırıcılığı çok sık bir şekilde yapılmakta olup bunun en büyük mağdurları bilinçsiz kredi kartı kullanıcılarıdır.

İnternetten kredi kartı ile alışveriş yapmak konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli konu öncelikle sadece güvenlik sertifikası bulunan siteleri tercih etmenizdir. Yine kredi kartı numarası, kredi kartı son kullanma tarihi ve kredi kartı güvenlik kodu gibi internet üzerinden alışveriş yapmak için kullanılan bilgileri asla ikinci kişiler ile paylaşmamanız ya da yazılı olarak bir başka yerde kayıt altında tutmamanız gerekir. Çünkü bu bilgiler kullanılarak internetten isteğiniz dışında alışveriş yapması mümkündür. Kredi kartını internete kapatma işlemi için de aynı şekilde müşteri hizmetleri telefon numarasını kapatmaları yeterli olacaktır.

Bu yazı Kredi Kartı kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir