Kredi / Kredi Kartı Borcu 3 Ay Ödenmezse Ne Olur?

Bankalardan kredi kullanan kişilerin aylık harcamalarını sınırlandırmaması ve düzenli bütçe yapmamaları durumunda ne yazık ki bir süre sonra kredi borçlarını ödemekte zorlanmalarına neden olmaktadır. Bu tip sorunlarla karşılaşmamak adına mutlaka ödemelere dikkat edilmesi ve kredi kullanırken aylık taksit tutarının dikkatli bir şekilde ayarlanması gerekir.

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum

Çeşitli nedenlere bağlı olarak borcun ödenmemesi durumunda pek çok yaptırım ile karşı karşıya kalınması kaçınılmazdır. Bunlar arasında en önemlisi kişinin kara listeye girmesidir. Kredi borcundan hapis cezasının alınması için kişinin kredi yapılandırması başvurusunda bulunurken kredi borç muvafakatnamesi imzalamış olması gerekir. Böyle bir taahhütname imzalamayan kişilerin kredi kartı borcundan hapis cezası alması söz konusu değildir.

Kara Listeye Girmek 

Bankaya borcu olanların bu borçlarını ödememeleri durumumda karşılaşacakları en ağır yaptırım kesinlikle isimlerinin kara liste adı verilen özel bir listeye kayıt edilmesi olacaktır. Çünkü kara listeye girenlere kredi veren bankalar bulunmadığı gibi bu kişilerin bir daha kredi kartı onayı almaları da mümkün değildir. Üstelik kara listeden çıkmak için dilekçe yazan ve kara listeden çıkmak için gerekli işlemleri yapan kişilerin de bir daha bankalardan kredi çekmeleri ne yazık ki çok zordur.

Bu yazı Bankalar, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi / Kredi Kartı Borcu 3 Ay Ödenmezse Ne Olur? için 5 cevap

 1. Serhan der ki:

  Kredi kartı borcunuzu eğer 3 ay ödemezseniz avukatlar devreye girerler ve yasal işlemler başlar.

 2. Tolay der ki:

  Kartınızın borcunu 3 ay boyunca ödemezseniz yasal işlemler başlar ve borcunuzu taksitlendirme yapmazsanız avukatlık olursunuz.

 3. Toprak der ki:

  Kart borçları 3 ay boyunca ödenmediği taktirde yasal işlemlerden sonra isminiz kara listeye düşer ve asla 5 yıl kredi kullanamazsınız.

 4. Toygar der ki:

  Kart borçları için yapılandırma yapmayın 3 ay geçiktirirseniz yasal yapılandırmaya girecektir ve avukatlık olucaksınız.

 5. Tufan der ki:

  Eğer kara listeye girerseniz zorlu bir 5 sene sizi bekliyor olucak çünkü kredi kartı ve kredi kullanmanız yasaklanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir