Kredi Kullanabilmek İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?


Kredi başvurusunda bulunmak isteyen müşterilerin öncelikle kredi notu dikkate alınmaktadır. Kredi talebinde bulunmadan önce kredi notunun en az kaç olması gerektiği ile ilgili bilgi almanız son derece yararlı olur. Bu makalemizde kredi kullanmak isteyen müşterilerin nasıl bir yol izlemesi gerektiğinden bahsedeceğiz.

Günümüzde nakit paraya ihtiyacı olan insanlar bankalara kredi başvurusunda bulunur. Bankalar müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için farklı kredi kampanyaları sunar. Kredi başvurusunda bulunan müşterilerin kredi notu veya çalıştığı kurumun bilgileri değerlendirmeye alınır ve müşteriye olumlu ya da olumsuz cevap verilir. Kredi başvurusunda bulunan müşteriler için kredi notu büyük önem taşımaktadır. Çünkü kredi notu bankalar için referans niteliği taşır ve kredi talebinin olumlu ya da olumsuz olduğu müşteriye iletilmektedir. Bu doğrultuda kredi notu nasıl oluşur ve kredi notu nasıl hesaplanır? Bu soruların cevapları müşteriler için büyük önem arz etmektedir. Kredi notunu oluşturan etmenlerin en başında şüphesiz geçmiş dönemdeki kredi kartı veya kredi borçlarının ne ölçüde düzenli ödendiği gelir. Eğer ki kredi borçları düzenli bir şekilde ödendiyse kredi notu yüksek seviyelerde olur. Ancak düzenli ödenmeyen borçlar söz konusu olduğunda kredi notu otomatik olarak düşecektir.

Kredi notu düşük olan müşterilerin kredi çekmesi oldukça zordur. Kredi notu kavramı 0 ile 1900 arasındaki değerlerden oluşan bir kavramdır. Rakam büyüdükçe kredi notu artarken, rakam küçüldükçe kredi notu düşer. Düzenli ödeme yapmayan ve borçları aksayan kişilerin kredi notu düşmektedir. Kredi notu düşük olan bir müşterinin kredi çekebilmesi için kredi notunun 1400 ile 1500 civarında olması gerekir. Kredi notu bu seviyelerde olan müşteriler kredi talebinde bulunurken herhangi bir sorun yaşamaz. Bankaların çoğu kredi verirken orta riskli ve az riskli grubundan bulunan müşterilerine kolaylık sağlar. Çünkü kredi notu düşük seviyelerde olan müşteriler bankalar için her zaman riskli grupta yer alır. Bu bağlamda kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi kullanabilmek için kredi notunun minimum ne kadar olması gerektiğini iyi bilmek gerekir. Aksi takdirde kredi notunu bilmeden kredi talebinde bulunan müşteriler hayal kırıklığına uğrayabilir.

Bu yazı Kredi Kampanyaları kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Kullanabilmek İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir? için 10 cevap

 1. tugce der ki:

  Daha önce hicbir bankayla calısmadım suan kredi almak istiyorum akbanktan kredi kullanabilmem için gerekli sartlar nelerdir?

 2. seda der ki:

  Kredi kullanabilmem için gerekli olan belgeler nelerdir yardımcı olurmusunuz?

 3. esra der ki:

  Daha önce iş bankasından kredi aldım fakat simdi akbanktan kredi almak istiyorum kredi kullanabilmem için neler yapmam lazım?

 4. ecrin der ki:

  Kredi kullanabilmem için neler yapmam gerekiyor hangi belgeleri hazırlamam gerekmekte bana bi yardımcı olurmusunuz?

 5. eda der ki:

  Akbanktan kredi almak istiyorum ama daha önce kredi kullanmadıgım icin ne yapmam gerektigini bilmiyorum kredi kullanabilmem için ne yapmam gerekiyor bi yardımcı olurmusunuz?

 6. Kartal der ki:

  Kredi kullanırken genel olarak aynı belgeler gerekiyor bu yüzden başvurlarınızda kimliğinizle gitmeniz yeterli olucaktır ilk seferde.

 7. Kartay der ki:

  Kredi kullanmak oldukça artık kolay. Artık internet aracılığı ilede yapabilirsiniz.

 8. Kaya der ki:

  Genellikle bankaların sistemleri aynı olduğu için başvurularınızı Kimliğinizle kolaylıkla yapabilirsiniz.

 9. Kayahan der ki:

  Başvurunuzu yaparken ilk başta tc kimliğiniz yeterli olucaktır daha sonra onay geldikten sonra bir kaç belge ile kolaylıkla başvurunuzu tamamlıyabilirsiniz.

 10. Kayhan der ki:

  Başvurunuzu tamamladıktan sonra bir kaç ikamet gibi belgeler sonucunda kolaylıkla elde edebilirsiniz kredinizi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir