Kredi Kullanmak İçin Kaç Puan Gerekir?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekir. Sahip olunması gereken kredi notu ortalaması ise kullanılmak istenen kredi türü ve kredi tutarına göre değişkenlik göstermektedir. Yani 100 bin lira konut kredisi kullanmak isteyen kişi ile 10 bin lira ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiden bankanın talep edeceği kredi notu ortalaması kesinlikle farklıdır.

Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka öncesinde kredi notu sorgulaması işleminde bulunmaları ve bu kredi notu ortalamasına göre kredi başvurusunda bulunmaları önerilir. Düşük kredi notu ortalaması çıkan kişilerin kredi onayı alabilmeleri için ya kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmaları ya da kredi notu yükseltme teknikleri uygulamaları gerekir.

Acil paraya ihtiyacım var diyen kişilerin bekleyecekleri bir süre söz konusu değilse bu durumda kredi kullanmak için ya ipotekli kredi paketlerine yönelmeleri ya da maaşları ile orantılı olan düşük tutarlı kredi paketlerine başvuruda bulunmaları gerekir. Örneğin 3 bin lira maaşı olan bir kişi orta riskli kredi notu ortalamasına sahip olsa dahi aylık ödemesi 400 lira olan bir kredi için çok kolay bir şekilde kredi onayı alma imkanına sahiptir. Ancak maaşın yarısını geçen aylık ödeme tutarlarını içeren kredi başvuruları kredi notu yüksek olsa dahi kredi başvurusunun reddedilmesine neden olacaktır.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Kullanmak İçin Kaç Puan Gerekir? için 10 cevap

 1. Nogay der ki:

  Kredi kullanmanız için gerekli olan kredi puanınızın 1200 den fazla olmasında fayda var.

 2. Nova der ki:

  Bankaların genel puanlamasında eğer puanınız 1000 ve üzeriyse kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

 3. Noyan der ki:

  Banka puanınız eğer 1200 den fazlaysa eğer kolaylıkla her bankadan kredi kullanabilirsiniz.

 4. Nubar der ki:

  Banka puanınız düşükse eğer bu konuda yapmanız gereken otomatik ödemeyle faturalarınızı ödeyerek kolaylıkla yükseltebilirsiniz.

 5. Nuh der ki:

  Kredi kullanmak için başvurduğunuzda eğer red alırsanız bankayı arayarak sebebini öğrenerek sorunu çözemenizde fayda var.

 6. Numan der ki:

  Kredi notunuzu yükseltme işlemi yaptıktan sonra başvurularınızı tekrarlayabilirsiniz red cevabı alırsanız.

 7. Nural der ki:

  Bankalardan kredi çekebilmeniz için en az 1000 ve üzeri kredi puanınız olması gerekmektedir.

 8. Nuralp der ki:

  Banka kredi kurumun kara listesinde isminiz yoksa eğer ilk yükseltme işlemi yaptıktan sonra her bankadan kredi çekebilirsiniz.

 9. Nurkan der ki:

  Banka puanınız Yeşil’se eğer her bankadan kolaylıkla kredi kullanabilirsiniz.

 10. Oben der ki:

  Banka puanınız 1250 üzeriyse her bankadan kolaylıkla başvurunuza olumlu cevap alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir