Kredi Kullanmak İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan biri de kredi notu ortalamalarıdır. Çünkü artık bankalar kredi onayı verirken ilk olarak kredi notu sorgulaması yapmakta ve müşterilerinin kredi notu seviyelerine bağlı olarak karar vermektedir. Peki, kredi kullanmak için kredi notu kaç olmalıdır?

Çok rahat bir şekilde kredi onayı kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamaları en az 1.500 puan seviyesinde olmalıdır. Kredi notunun yanı sıra yine kişinin mutlaka düzenli bir gelire sahip olması ya da maaşlı çalışması gerekir. Çalışma koşulunun bulunduğu durumlarda kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişinin sigortalılık süresi de önemlidir. Yine kredi onayının alınabilmesi için kişinin tek başına kredi notunun yüksek olması da yeterli değildir.

Aynı zamanda kişinin maaşı ile kullanmak istediği kredi tutarının aylık ödemesinin de dengeli olması gerekir. Yani kişi kredi notu ne kadar yüksek olursa olsun maaşı kullanmak istediği kredi tutarını karşılamıyorsa bu durumda banka kredi reddi kararını verir. Örnek vermek gerekirse kişinin belgelenebilir aylık gelir tutarı 2 bin lira ise en fazla aylık ödemesi bin liraya kadar kredi onayı alabilmesi mümkündür.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir