Kredi Kullanmak İçin Kredi Notunun Kaç Olması Lazım?

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin belirli kriterlere sahip olmaları gerekmektedir. Bunlardan biride kredi notu ortalamasıdır. Peki, kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu kaç olmalıdır?

Kredi Notu Sorgulama

Kedi başvuru formu doldurmadan önce yapmanız gereken ilk şey kredi notu sorgulamasıdır. Kredi notu sorgulama işleminin sonucunda öğreneceğiniz not ortalamanıza bağlı olarak kredi başvurusunda bulunmanız durumunda kredi onayı almanız mümkün olacaktır. Burada önemli olan kredi kullanmak isteyen kişinin kendi belgelenebilir aylık geliri ve kredi notu ortalaması ile dengeli bir kredi limiti belirleyerek kredi başvuru formu doldurmasıdır.

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu

Kredi kullanmak isteyen kişilerde aranılan kredi notu ortalaması kesinlikle kişinin kullanmak istediği kredi tutarına göre belirlenmektedir. Yani 150 bin lira konut kredisi kullanmak isteyen kişinin mutlaka yeşil kredi notu ortalamasına sahip olması gerekirken 5 bin lira ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin ise sarı kredi notu ortalaması olsa dahi kredi onayı alması mümkündür.

Yani özetlemek gerekirse düşük tutarlı ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilere az riskli kredi notu ortalaması olarak bilinen kredi notu 1100 ve 1400 arasında olsa da kredi onayı verilebilmektedir. Ancak daha yüksek tutarlı kredilerde mutlaka kişinin yüksek kredi notu ortalamasına sahip olması ve aylık gelirinin de buna bağlı olarak yüksek olması şartları aranır.

Bu yazı Bankalar, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir