Kredi Notu Düşük Olanlar İpotekli İhtiyaç Kredisi Çekebilir mi ?

Kredi nakit ihtiyacını karşılamak ve insanlar rahatlatmak için, gerçekten son yıllarda en çok başvurulan çözümlerden biri olarak dikkat çekmektedir. bankaların bu konuda cesareti yaklaşımları ve herkese kampanyalı ve özel fırsatlarla sundukları birbirinden özel krediler gerçekten son derece cazip ve ilgi çekici sonuçları ortaya koymaktadır. Kredi derecelendirme notu herkesin bankalar tarafından takip edildiği bir sitemi temsil ederken, ortak ekrandan bankalar bireyler hakkındaki en detaylı bilgilere buralardan ulaşabilmektedirler. Zaman içerisinde kredi notunu düşüren ödemelerine dikkat etmeyip, bankalarla olan sorununu gündeme taşıyan insanlar için, elbette ki kredi almanın çok daha zorlaştığını söyleyebiliriz. Bankaların pek çoğu kredi notu konusunda prensipli ve hassas davranırken, notu düşük olan insanlara kredi vermemektedir. Oysaki çalışma prensipleri ve düşünceleri yapısıyla da birbirinden ayrılan bankacılık sektörü unsurları, bazı durumlarda ipotek karşılığı kredi verebilmektedirler.

Mülklerini ipotek ettirmek isteyen insanların, bankaya teminat olarak gösterdikleri bu değer birimi, kredi karşılığında önemli bir değeri temsil ederken, bu mülkiyetin ipotek edilmesi, borçların ödenmemesi anında banka tarafından satılıp borcunu tahsil edilmesi manasına gelmektedir. Elbette ki ihtiyaç kredisi için bir ev ya da diğer değerli bir mülkün ipotek karşılığında anlaşmaya alınması, önemli bir risk unsuru oluşturmaktadır. Yine de çaresiz kalan ve paraya ihtiyacı olan pek çok insanın, özellikle Finansbank gibi bu konuda hassasiyeti davranan bankalarla iş yaptığı görülmektedir. Gelir belgesi, kredi notu ve başvuru konusundaki tüm gereklilikler, yine izlek gereği bu banka tarafından da izlenirken, özellikle bankanın resmi avukatının takip ettiği süreçle birlikte, özellikle iki eşin de katılımıyla birlikte, ipotek süreci tamamlanır. Bölgedeki kaymakamlık ve burada bulunan tapu idaresinde işlemlere başlamadan önce, ipotek edilecek mülkün ekspertiz kontrolünde değerlendirmesi büyük önem taşımaktadır. Eğer istenen kredi ve ipotek edilecek değerin birbirine denk düşmesi, örtüşmesi mümkün olursa, bankanın krediyi onaylaması çok daha kısa sürede gerçekleşip, insanların kredi yönünden ihtiyacı karşılanmaktadır.

Taksitler belirlendiği zamanlarda ödendiği zaman, banka ile müşteri arasında hiçbir problem yaşanmayacaktır. İpotek gerçekten riskli bir durum olmakla birlikte, özellikle fiyatlandırma konusundaki ekspertiz raporu evin ya da taşınmazın satışı noktasında belli bir fiyatı temsil edecektir. Eğer bir ev karşılığı kredi çekilmek isteniyorsa, işin uzmanı olan ekspertiz raporu, hem ev değerini belirleyecek hem de bu ev karşılığında başvuruda bulunan insanların ne kadar kredi çekebileceğini ortaya koyacaktır. Bireysel ihtiyaç kredilerinde sigorta başta olmak üzere, ödemesi zaruret gösteren masraflar düşünüldüğü zaman, ipotek türü krediler de bu masrafın iki hatta üç kat daha da arttığı bilinmektedir. Harcırah ta içinde olmak üzere, avukat masrafı, deprem sigortası ve diğer gereklilikler düşünüldüğü zaman, yaklaşık 2 bin lira civarında bir ekstra maliyet, kredi çekenden tahsil edilmektedir. İhtiyaç kredisi ve kullanım şartları ne olursa olsun, bu aşağı yukarı birbirine denk gelen rakamın, herkesin tahsil edildiğini söylemek gerekir.

Bugün eğer kredi notu düşük olanlar ipotekli ihtiyaç kredisi çekebilir mi diye soracak olursanız, illaki Finansbank ve size sağladığı avantaj ve fırsatları, bankaya müracaat ederek veya internet sitesinden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Telefon bankacılığı konusunda da oldukça ilerlemiş bir hizmet sektörünü temsil eden kurum olan Finansbank, size bu şekilde de yardımcı olacak ve başvurularınız kısa zaman içerisinde sonuç alıp, kredinizin onaylanmasını beklemeniz mümkün olacaktır. Pek çok insan kredi konusunda ipoteğin sorunu tamamen çözdüğünü düşünebilir. Oysaki günümüzde işlevselliğini sürdüren pek çok bankacılık sektör unsuru, bu konuyu dikkate almayıp, direkt olarak insanların kredi notu ve gelir belgesi ile birlikte kredi vermektedir.

İhtiyaç kredisi 36 ay vade ile sınıflanırken, çekilecek kredinin bu sürede taksitlerle ödenmesi, meblağın yüksek olması durumunda insanlara sıkıntı çıkarabilmektedir. Burada toplu rakam ne kadar yüksek olursa, 36 aya bölünen taksitlerin faizlerle birlikte, hatırı sayılır bir rakamı göstermesi mümkündür. Esasında ipotek her ne kadar bir çözüm yolu gibi görünse de kredi çekmek için her yolu denemeye razı olan insanların son çaresi olarak da görülebilir. Bu konuda geniş bir hizmet ağını kredi yönlendirme kuzusu anlamında insanlara sunan anlayış, kendini garantiye alan bir bankacılık hizmetini temsil edecektir. Her türlü kredi ve imkânlarını bütün bankaları gezmeden araştırmadan kesinlikle karar vermemek burada çok önemlidir. Belki de bir bankanın özel kampanyalı fırsatı kredi derecelendirme notunu düşük bile olsa, size bu konuda yardımcı olabilir. Bireysel başvuruların şahsen yapılması, bireysel bankacılık hizmetleri konusunda daha anlayışlı davranın personelin katkılı çözüm üretiminde de etkili bir sonucu ortaya koyması, kredi çekmeyi düşünenlere çözüm anlamında yardımcı olacaktır.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Notu Düşük Olanlar İpotekli İhtiyaç Kredisi Çekebilir mi ? için 5 cevap

 1. Ferruh der ki:

  Banka kredi puanınız eğer düşükse bu yönde çalışmalar yaparak kredi çekmeniz oldukça kolaydır.

 2. Fethullah der ki:

  Taşınmaz mallarınızı ipotek ettirerek kredi çekmeniz oldukça kolaydır. Bu yönde bankalara danışmanızda yarar var.

 3. Fevzi der ki:

  Bankaların bir çoğu ipotekli kredi imkanı sağlamaktadır bu yüzden bankalara başvuru yaparken tabu veya ruhsatla gitmeniz yeterli olucaktır.

 4. Feyyaz der ki:

  Bankaların bazı koşulları karşıladığınızda ipotekli olarak sizlere destek kredisi verecektir.

 5. Feyzi der ki:

  İhtiyaç kredilerinizde bankalar size ipotekliyeceğiniz tabunuz tarafından kolaylıkla kredi imkanı verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir