Kredi Notu Düşük Olanlara Kolay Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi başvuru formu dolduran müşterilerini değerlendirme aşamasında en çok dikkat ettikleri kriterlerin başında kredi notu ortalaması gelmektedir. Kredi notu düşük olanlara kredi onayı verilmesi zorlaşırken aynı zamanda bankadan kullanılabilecek kredi tutarı da düşürülmektedir. Peki, kredi notu düşük olanlara kolay kredi veren bankalar hangileridir?

Şu anda kolay kredi veren bankalar sıralamasında en kolay kredi veren banka olarak Odeabank gösterilmektedir. Odeabank ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerine kara listede değillerse kredi onayı vermekte olup bunun nedeni hem yeni bir banka olması hem de diğer bankalara oranla ihtiyaç kredisi faiz oranları için çok daha yüksek kredi faiz oranları uygulamasıdır. Daha yüksek faiz banka için daha fazla kazanç anlamına geldiği için düşük kredi notu olan kişilere dahi kredi onayı verilmektedir.

Bunun yanı sıra kredi notu düşük kredi veren bankalar arasında Finansbank ta ilk sıralarda yer almaktadır. Finansbank ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerine düşük kredi notu ortalamalarına rağmen kredi onayı vermekte olup bunun karşılığında ise hem ihtiyaç kredisi dosya masrafı olarak daha yüksek para tahsil etmekte hem de daha yüksek kredi faiz oranları yükselmektedir.

Bu yazı Bankalar, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir