Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar?

Her sektör kolunun bir gelir programı ve buna uygun ticari hacmi olurken, bankacılık sektöründe de elindeki parayı insanlara kredi olarak dağıtmak, aslında bir nevi bankaların gelir elde etmesi manasına gelmektedir. Oldukça yüklü miktarlarda kredi çıkarma konusunda güçlük çıkarmayan bankalar, insanların kredi notu ve güven ilişkisi ile birlikte konuda yardımcı olmaktadırlar. Kredi notu düşük olan insanların, bankada kredi çekme konusunda da dezavantajlı olduklarını söyleyebiliriz. Kurumsal yapı ve prensiplerine daha düşkün olan kuruluşlarının, kredi limiti konusundaki hassasiyetleri de her zaman ön planda olmuştur. Kredi notu düşük olan insanların, köklü ve yıllardan beri sektörde olan bankalardan kredi çekmesi çok daha zordur.

Son yıllarda tamamen kapital üzerine bir sistem kurma gayreti içerisinde olan ve kendini kazanca endekslemiş olan kuruluşların, bu konuda insanlara daha kolay fırsatlar tanıdığını söyleyebiliriz. Diğer bankalara nazaran faiz oranları yüksek olmakla birlikte, ING bank ve Odeabank, gerçekten kredi konusunda insanlara daha hoşgörülü yaklaşmaktadır. Adli takibe düşmüş insanlardan alacağını tahsil etme konusunda kendine güvenen bu tür bankalar, özellikle yüksek faiz ve bununla birlikte geri ödeme koşullarını sebebiyle, insanlara kredi verme konusunda daha cesaretli bir yaklaşım sergilemektedirler. Finans sektörü ve çoğu zaman çalkantılı dönemleri de yakından hisseden maddi düzen ve sektörel gelişimler, kredi dengeleri konusunda da ekonomik denge ile bağlantılı hareket etmektedirler. Bir kriz yakınsa ve hissediliyorsa, krediler konusundaki tutumunu değiştiren bankacılık işletmeleri, işleri daha iyi gittiği süreçlerde, hem kredi faizlerini düşürmekte hem de daha yeni ve özel kampanyaları insanlara hizmet olarak sunmaktadırlar.

Düşük kredi notu, kredi çekmek isteyen insanların önündeki en önemli engeli oluştururken, önceki kredi ve harcamalarında kredi kartı borçlarını düzenli ödemeyenler için, kredi konusundaki avantajlı durumun uzak olduğunu söyleyebiliriz. Böylesine bir durum içinde olup, acil nakit paraya ihtiyacı olan insanlar için, elbette ki seçme şansı yerine, buldukları fırsatı değerlendirmeleri daha önem taşıyacaktır. Belli başlı bankacılık kuruluşları, yüksek faizli kredilerle bu riskleri alırken, elbette ki nakit ihtiyacını her şekilde karşılamak isteyen insanların, bu konuda seçme şansından çok, ellerindeki fırsatı değerlendirmek girişiminde olduklarını söyleyebiliriz. Modern bir teknoloji tüm bireylerin her türlü gelişimini, hareketlerini ve doküman oluşturan geçmişlerini takip konusunda, çok ileri bir noktaya gelmiştir. Kanunlarla da desteklenen bu durum sayesinde kredi notu konusundaki bütün bilgilere ulaşmak, her bankanın rahatlıkla gerçekleştirdiği bir olaydır aslında.

Kredi notu düşük olana hangi banka kredi veriyor ve bu bankalardan ne kadar kredi alırım diyorsanız, bu konuda geniş çaplı bir araştırma yapmanız gerekir. Teminat konusu düşük kredi notunun çoğu zaman derdine çare olurken, ne yazık ki pek çok banka tarafından bu durumun dahi değerlendirmeye alınmadığını söyleyebiliriz. Sermayesini büyütmek, elindeki parayı kazanınca çevirmek için daha istekli davranan finans sektörü unsurları, kredi dağıtma konusunda daha iştahlı ve girişken bir yapıya sahip olmuşlardır. Esasen insanların kredi konusunda alternatiflerinin oldukça fazla olması, finansal sektör unsurlarının bu konuya bakış açısıyla da girintilidir. Tamamen elindeki sermaye değerlendirmek amacıyla kredi yol ve yöntemleri konusunda daha esnek davranan firmaların ve bankacılık işletmelerinin, riskleri dahi göze alarak, değişik kredi kampanyalı fırsatlarını desteklediklerini görebiliriz.

Başvurular esnasında özellikle bankalara birebir olarak yapılan müracaatlar da bankalardaki bireysel müşteri hizmetleri ve bu konudaki hizmet veren personelin yardımcılığında kredi konusunda ayrıntılı bilgi almak mümkündür. Tamamen profesyonelce düşünüp, elindeki sermayeyi en iyi şekilde değerlendirmek isteyen bankaların, yatırım bankacılığından ziyade, kredi ve diğer uygulamalarla bu sektörde tutunmaya çalıştığı bilinmektedir. Fibabanka ve özellikle son yıllarda bu finans sektörüne katkılarıyla ön plana çıkan Denizbank ve Finansbank da kredi kolaylığı sağlayan bankacılık işletmeleri arasında yer almaktadır.

Kredi çekmek için maddi anlamda sıkışan insanların esasında anı kurtarmak için, gözünün çoğu zaman başka bir şey görmemesi, bu ihtiyaç duydukları kredi sebebiyle olmaktadır. Kredi notu yeterli kalmadığında, araya dâhil edilen teminatlar ve ipotek bedelleri de pek çok banka tarafından cazip bir sistem olarak kabul edilmektedir. Aslında bazı bankalarda bankacılık sektörü çalışanlarının kişisel beyan ve görüşleri de kredi çekme konusunda etkili olabilmektedir. Beklenen ve alışılmış yöntemlerin dışında olsa da tanıdığınız olduğu bir bankadan personelin inisiyatifini kullanmasını beklemek, aslında çıkmaza giren bir kredi sürecinde etkili bir yol oluşturabilir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar? için 5 cevap

 1. Ferid der ki:

  Kredi notu düşük olan kişilerin ilk önce kredi notlarını yükseltme işlemi yapmalarını öneririm.

 2. Feridun der ki:

  Bankaların bir çoğu bu konuda yardımcı olmuyorlar fakat bazı bankalar kredi notunuzun düşük olduğunda kredi verenlerde var.

 3. Ferit der ki:

  Kredi notunuz düşükse eğer bankalara ipotekli olarak yapacağınız başvuruların bir çoğu onaylanacaktır.

 4. Ferkan der ki:

  Bankaların bazıları bu konuda destek oluyor fakat kefil aramaktadır kefil bulduğunuz sürece kredi çekebilirsiniz.

 5. Ferman der ki:

  Bankacılık işlemlerinizde sorun varsa eğer bankanızdan destek alarak puanınızı yükselttikten sonra başvuru yapmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir