Kredi Notu Düşüklere En Kolay Kredi Veren Bankalar

Bankadan kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir. Ancak bazı bankalar daha yüksek kredi faiz oranları uygulayarak kredi notu düşük olanlara kredi onayı verebilmektedir. Burada kredi onayı alınabilmesi için kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin dikkatli bir şekilde kredi başvuru formu doldurmaları gerekir. Aksi halde banka yine de kredi red kararı verebilir.

Kredi notunuz düşük ise ilk olarak kredi notu sorgulaması yaparak tam olarak kredi notu ortalamanız hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Çünkü kredi notu ortalamanız aslında “ne kadara kadar kredi kullanabilirim?” sorusunun yanıtıdır. Not ortalamanız düşük çıkarsa bu durumda 5000 TL ihtiyaç kredisi gibi daha düşük tutarlar için kredi başvurusunda bulunmanız gerekir.

Aylık belgelenebilir gelirinizin üçte biri kadar aylık ödemesi olan kredi başvurusunda bulunursanız bu durumda kredi onayı almanız kolaylaşacaktır. Yani aylık belgelenebilir geliriniz 1.500 lira ise en fazla aylık ödemesi 500 liraya kadar olan bir kredi için başvurunuza onay alma şansınız yükselecektir. En kolay kredi veren bankalar arasında ilk sırada Finansbank yer almakta olup yine Odeabank kredi başvurusu için genelde kolay onay veren bir banka olarak öne çıkmaktadır.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir