Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2016

Bankaların kredi başvurusunu değerlendirme sürecinde dikkate aldıkları en temel kriter kredi başvuru formu dolduran müşterilerinin sahip oldukları kredi notu ortalamalarıdır. Bu ortalama yükseldikçe kişi hem çok daha kolay bir şekilde kredi onayı alabilmekte hem de daha yüksek tutarlı kredi onayı alabilmektedir. Ancak kredi notunun düşük olması durumunda kredi onayı alınması zorlaşmaya başlar. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar bulunmakla beraber burada önemli olan kişinin kredi notu puanı ve ne kadarlık kredi kullanmak istediğidir.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2016 yılında bu tip kredi başvuruları için ya ipotekli kredi paketlerini tercih etmekte ya da kefil talebinde bulunmaktadır. Kredi notu ortalaması düşük olan ancak yinede kredi kullanmak isteyen kişilerden banka bu kredi kullanımına karşılık olarak bir taşınmazın tapusu üzerine ipotek koyma hakkı talep eder. Bu taşınmaz kredi kullanmak isteyen kişiye ait olabileceği gibi bir başka kişiye de ait olabilmektedir.

Hatta ipotek konulacak taşınmaz tapusunun sahibi ile kredi kullanmak isteyen kişinin akraba olma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Burada önemli olan kişinin rızasının ve konu ile ilgili olarak bilgisinin bulunmasıdır. Bu koşullar sağlandığı takdirde kredi notu düşük olsa da kredi onayı alınabilir. Yine altın teminatlı kredi paketleri gibi teminat karşılığı kredi kullanılması durumunda da kredi notu ortalaması ne olursa olsun kredi kullanımına izin verilir. Ancak kişi kara liste içerisine alındıysa bu durumda kredi kullanması mümkün değildir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir