Kredi Notu Düşüklere Kredi

Günümüzde bankalar kredi başvuru formu dolduran müşterilerini değerlendirirken ilk olarak kredi notu sorgulaması yapar. Yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi başvuruları hem daha kısa sürede onaylanmakta hem de artık daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kullanımına izin verilmektedir. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka kredi notu ortalamalarını yüksek tutmaya çalışmaları gerekir.

Ancak kredi notu düşüklere kredi veren bankalar da bulunmakta olup belirli kriterleri taşıyan kişilerin kredi kullanmalarına izin verilmektedir. Burada önemli olan kişinin kredi başvurusunda bulunmadan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yapması ve bu not ortalamasına göre başvurusunu şekillendirmesidir. Çünkü bazı bankalar kredi notu düşüklere kredi verilmesini bazı koşullar altında onaylayabilmektedir.

Bunlardan biri de kredi başvuru formu dolduran kişilerin ipotekli kredi kullanmak için teminat göstermesidir. İpotekli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilere bankalar düşük kredi notu ortalaması bulunmasına rağmen kredi onayı verilebilmektedir. Yine altın teminatlı kredi başvurusunda bulunan kişilere kredi notu düşük olan kişilere kredi verilmesi mümkün olabilmektedir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir