Kredi Notu En Kısa Sürede Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin uygulayabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. En hızlı kredi notu yükseltme yöntemleri uygulanarak kredi notu ortalaması sadece 1 ay içerisinde istenilen seviyeye çıkarılabilir. Kredi notunu yükseltmek için uygulanabilecek en etkili yöntem böyle bir imkan bulunuyor ise mevcut kredi borcu ve kredi kartı borcu bakiyelerini kapatmaktır.

Bu borçların kapatılması halinde kişinin kredi borç riski azaldığı için otomatik olarak kredi notu ortalaması yükselir. Genelde bu yöntem konut kredisi kullanmak isteyen ancak kredi notu düşük olduğu için kredi onayı alma konusunda sıkıntı yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kişi ihtiyaç kredisi bakiyesini kapatarak kredi riskini azaltmakta ve kredi notu ortalamasını yükselterek konut kredisi onayı alabilmektedir.

Bunun dışında kredi notunu kısa sürede yükseltmek için kişinin uygulayabileceği bir diğer yöntem kredi kartı limitini full harcayarak kredi kartı kesildiği anda borcun tamamını yatırmaktır. 2-3 kere bunun tekrarlanması durumunda kredi notu ortalamanız yükselecektir. Yine banka hesabında para giriş çıkışı miktarını azaltmak, kredili mevduat hesabını sık sık kullanarak ödemelerinizi düzenli yapmak ve hesaptan otomatik ödeme talimatı vermekte kredi notu ortalamasını yükseltecektir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir