Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

Kredi notu belirleme konusunda bütün bankacılık işlemleri, krediler, kredi kartı ödemeleri ve bankadaki hesaplarınızın yönetimi de burada etkili sonuçlar ortaya koyabilir. Uzunca bir süreç takibinde bankaların insanlar hakkında kredi notu değerlendirmeleri de, esasen ilerleyen dönemlerde banka hizmetlerinin hangilerinden yararlanacağı konusunda da insanların elini güçlendiren sonuçlar ortaya koyacaktır. Pek çok bankanın kampanya dönemleri ve özel fırsat seçim şansı ile birlikte sundukları uygun ödeme seçenekli krediler, kredi notu yüksek olan insanlar için sunulan avantajları göstermektedir. Kredi notunuz eğer düşükse, bunu yükseltmek ve bankalar nezdinde güvenli bir hale gelmenizin biraz zaman alacağını söyleyebiliriz. Son olarak aksatmış olduğunuz kredinin üzerinden 6 ay gibi bir süre geçmesi, sizin adınıza önemli bir avantaj olabilir. Gerçekten bu süre zarfında ödemelerinizi düzenli yapıp, bankadaki hesaplarınızı aktif bir şekilde kullanmaya çalışırsanız, bankacılık işlemleri ve düzgün kullanımlar sonucunun kısa zaman içerisinde kredi notunuzu daha pozitif noktaya gelmesi mümkün olacaktır.

Aylar, hatta yıllar bile bu konuda kredi notumuzu düzeltme yetmeyebilir. Burada esas önemli konu, düşük kredi notu durumunu tespit ettikten sonra ödemeler ve kredi kartı kullanım noktasındaki davranışlarınızın belli bir düzene girmesi, hem kredi notunuzu yükselmesi açısından hem de sizin diğer bankacılık işlemlerinden sorunsuz bir şekilde yararlanmanız açısından önem taşıyacaktır. Tüm bankacılık işletmeleri kredi de dâhil olmak üzere, sermayelerini güvenli ellere emanet etmek isterler. Her ne kadar bankalar için para kazanmanın önemli bir yolu olsa da, kredi kullandırılacak insanlara olan güven, bu konudaki temel prensibi oluşturmaktadır.

Findeks üzerinden yapacağınız güncelleme ve takiple birlikte, kredi notunuzun en son ve güncel durumunu anında öğrenebilirsiniz. Burada size düşen görev, son aksattığınız krediden bu zamana kadar olan ki mesafeyi ve zaman dilimini iyi ölçmek olmalıdır. Aradan geçecek aylar, düzenli ödemeler ve başta kredi kartı kullanımı ile birlikte, hesaplardaki hareketlilik ve EFT gibi işlemlerin gerçekleşmesi de, burada belirleyici bir unsur olacaktır. Elbette ki kredi notu yükseltmek için, kısa bir zaman diliminin yetersiz olacağını söyleyebiliriz. Aylar, hatta çoğu zaman yıllar bile bu konuda çözüm olamazken, bu zaman zarfında sizin düzenli bankacılık hizmetleri anlayışınız ve davranışlarınız, ilerleyen dönemlerde ki kredi notunuzun belirlenmesinde de en önemli unsuru teşkil etmeye devam edecektir.

Bankaların hizmetleri arasında uygun seçenek ve koşullarla sunulan bireysel ihtiyaç kredileri, hele ki uygun faiz koşulları ve ödeme seçeneklerini temsil ediyorsa, sizin için ve ihtiyacı olan herkes için bir avantaj kapısı olacaktır. Bunları değerlendirmek ve fırsatları lehinize çevirmek için, banka ve ilişkilerinizi belli bir güven derecesiyle değerlendirmeniz ve sürdürmeniz burada çok önem taşıyacaktır. Bankaların güven duydukları müşterilerine sağladıkları uygun seçenekler eğer sizi de etkiliyorsa, bu seçeneklerden yararlanmak için kredi notu konusundaki hassasiyetlerinizi en üst düzeyde tutmalısınız. Eğer yakın zaman içerisinde bir kredi başvurusunda bulunacaksanız, kredi notunuzun durumunu değerlendirmeniz hangi bankalara ne şartlarda başvuracağınız konusunu daha da aydınlatacaktır. Başvurudan önce notunuz eğer düşükse, Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir? Bunu öğrenip, gereken tedbirleri zamanında alırsanız, seçme şansınızın size daha iyi bir alternatif olacağını söyleyebiliriz.

Köklü bankacılık kuruluşları kredi notu konusundaki hassasiyetlerinin yanı sıra, size sundukları kredi seçenekleri ile de avantajlı fırsatları ayağınıza getirmektedir. İş Bankası ve Ziraat Bankası gibi köklü kurumların, kredi faizi noktasında özellikle yılbaşı gelirken, kampanyalı seçenekleri sunması size bu konuda fırsat yaratabilir. Yine, garanti bankası da özellikle yılbaşı başta olmak üzere, tüm özel günlerde sağladıkları ayrıcalıklı kredi fırsatları ile size çok özel sunumlarda bulunabilir.

Dediğimiz gibi, kredi başvurusunda önce kredi notunuzun seviyesini bilmeniz ve ona göre tedbir almanız, kredi kullanmadan önce atacağınız isabetli adımlardan birini oluşturacaktır. Tüm dünya genelindeki özellikle son dönemlerde sık yaşanan krizler, enflasyon ve dalgalanmalar ekonomileri direk etkilerken, burada kredi faiz oranlarının da değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu tür dalgalanmalardan çok etkilenmeyen kurumların, ekonomik yapısının da sağlam olması, kredi faiz dalgalanmalarının daha asgari düzeyde gerçekleşmesine neden olmaktadır.  Aksattığınız kredi taksitinden bu yana 6-7 aylık bir dilim geçmiş ve bu arada ödemelerinize hassasiyet göstermezseniz, zaten kredi notunu incelediğiniz zaman bu yükselişe siz de tanık olacaksınız.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir? için 4 cevap

 1. Kaan der ki:

  Bankaların genel sistemi olan kbb puanı oldukça önemlidir. Bu not sürekli güncellenmektedir.

 2. Kadem der ki:

  Bankaların kbb puanı aylık ödemelerinizde güncellenmektedir ve bu sistem otomatik olarak yapılmaktadır.

 3. Kadir der ki:

  Bankanın sisteminde aylık periodik olarak güncellenmektedir. Ve ödemeleriniz ön plandadır.

 4. Kahraman der ki:

  Bankalar aylık olarak güncellenir ve bu yüzden ödemelerinizi geçiktirmemek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir