Kredi Notu Kaç Olmalı?

Günümüzde farklı pek çok alanda değerlendirme sürecinde temel alınan en önemli verilerden biri haline gelen kredi notu bu nedenle üzerinde önemle durulması gereken bir konudur.

Kişinin kredi notu sorgulaması sonucunda elde edilen not ortalaması bankalarca kredi onayı alıp almayacağını belirleyen en önemli etkenlerden biri olurken aynı zamanda taksitli hizmet ve mal satım alımlarında da bu satış hizmetinden yararlanıp yararlanamayacağınızı belirlemektedir.

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir. Aranılan kredi notu ortalaması kişinin kullanmak istediği kredi tutarı, kredi vadesi ve belgeyebildiği aylık gelir tutarına göre değişkenlik göstermektedir.

Örneğin aylık belgelenebilir geliri çok yüksek olan bir kişi aylık taksit tutarı düşük krediler için düşük kredi notuna rağmen kredi onayı alabilirken yüksek tutarlı kredilerde ise yüksek kredi notu ortalaması aranıyor. Bu nedenle kişinin kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yaparak kredi notunu öğrenmesi gerekiyor.

Kredi Notu 1200 ve Üzeri Olmalı 

Kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamaları en az 1200 puan olmalıdır. Yüksek kredi kullanmak isteyen kişilerin ise bankalar kredi notu 1500 puan ve üzeri ortalama aramaktadır. Özellikle de yüksek tutarlı konut kredisi başvurularında kredi notunun önemi daha da artmakta ve kredi notu ortalaması mutlaka aylık belgelenebilir yüksek gelir tutarı ile desteklenmelidir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir