Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunun yükseltilmesi günümüzde sadece kredi onayı alınması açısından değil aynı zamanda kişinin mali prestijini arttırması açısından da çok önemlidir. Artık araba kiralama firmaları müşterilerinin taleplerini kredi notu ortalamalarına bakarak sonuçlandırmakta ya da ev sahipleri kira kontratı imzalamadan kiracı olmak isteyen müşterilerinin kredi notu ortalamalarını dikkate alarak karar vermektedir.

Bu nedenle kredi notu ortalamasının yüksek tutulması çok önemlidir. Peki, kredi notu nasıl yükseltilir? Kredi notunu yüksek tutmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu bankalara olan kredi ödemesi ve kredi kartı ödemeleridir. Bu ödemelerde yaşanan küçük gecikmeler dahi kredi notunuzun düşmesine neden olabilir. Yine üst üste kredi kartı asgari ödeme tutarı yatırılması bile kredi notunun düşmesine bir nedendir.

Kredi notunu yükseltmek için ise kredi kartı limitini sonuna kadar kullanmak ve ardından borcun tamamının son ödeme tarihi gelmeden kapatmak çok işe yarayan bir yöntemdir. 3 ay üst üste bunu yapmak bile kredi notunuzu arttırmanıza yardımcı olacaktır. Yine düzenli ödemelerin banka üzerinden yapılması yani otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi de kredi notunu olumlu yönde etkiler.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir