Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

Kredi notunun hangi koşullar altında güncellendiğini öğrenenler bu sefer de kredi notunun ne zaman güncellendiğini merak ediyor. Değerli okuyucularım kredi notunu iyi bir seviyeye getirmek istiyorsanız, aceleci olmaktan vazgeçmeniz gerekir. özellikle kredi notu düşük olan bireyler için uzun bir süreç gerekiyor. Düzenli ve zamanında yapılan ödemeler kredi notunuzun yavaş yavaş artmasını sağlar. Bu makalede, kredi notunun ne zaman güncellendiğini aktarmaya çalışacağız. Bankaların müşterileri için belirlediği ödeme tarihleri, kredi notunu belirlerken göz  önünde bulundurulur. Kredi notu sorgulama işlemi, ödeme işlemi tamamlandıktan sonra yapılmalıdır. Güncel kredi notunuza ulaşmak için kredi kartı veya kart borcunuzu ödedikten birkaç gün sonra sorgulama yapabilirsiniz.

Kredi notunun aylık olarak hesaplanması, kredi notunun ne derece nemli olduğunu göz önüne koyuyor. Kredi ödemelerinizi düzenli olarak gerçekleştirdiğiniz takdirde kredi notunuz otomatik olarak yükselecektir.

Kredi notunuzun güncellenmesini beklemeye başlamadan önce kredi notunuzu yükseltecek doğru adımlar atmak zorundasınız. Kredi Kayıt Bürosu attığınız her adımı kısa süre içerisinde dikkate alır ve kredi notunuza yansıtır. Kredi notunuzun yükselmesini sağlayan en önemli unsur hiç şüphesiz düzenli ödemelerdir. Geçmiş döneme ait borçlarınızı kapattıktan sonra ödemelerinizi düzgün yaparak kredi notunuzu beklenmedi şekilde yükseltebilirsiniz. Ayrıca küçük çaplı kredi kartı veya kredi kullanmanız kredi notunuzu yükselten diğer unsurlar arasında yer alır. Bu küçük limitli kredi kartı borçlarını son ödeme günü gelmeden ödemeniz gerekir.  Fakat kredi notunuzun daha hızlı yükselmesini istiyorsanız eğer, toplam borcun tamamını kapatmaya çalışın Değerli okuyucularım yukarıda gördüğünüz üzere kredi notunuz her ay ki ödeme tarihinizde güncellenir. Bankadan kredi almadan önce kredi notu bilgilerine mutlaka ulaşmaya çalışmalısınız. Aksi takdirde büyük hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bankalar kişinin gelir ve ödeme düzeyine göre kredi imkanı sağlar. Kredi notu çok iyi seviyede olan insanlar, bankalardan dilediği şekilde kredi alabilir. Bu kategoride yer alan kişiler birden fazla kredi de alabilir. Sizde banka kredisine başvurusu yaptığınız zaman red cevabı almak istemiyorsanız, kredi notunuzu ilk baştan itibaren mümkün olduğunca yüksek tutmaya çalışın. Ayrıca kredi notunuzu nasıl yükseltebilirsiniz adlı yazımızı okumaya bekleriz.

 

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir? için 8 cevap

 1. Vakıf der ki:

  Kredi notlarımız yapacağımız tüm işlemlerde güncellenmektedir.

 2. Hakkı der ki:

  Bankaların güncellemeyi genellikle gün sonlarında yapmaktadır ve geciken işlemleriniz direk yansıtılmaktadır.

 3. Ezgi der ki:

  Bankalar bu işlemi merkez bankasıyla eş zamanlı olarak günlük olarak yapmaktadır.

 4. Bedir der ki:

  Ödemenizi yaptıktan sonra genellikle aynı gün içinde güncellenmektedir.

 5. Bedirhan der ki:

  Kredi puanlarınız aylık olarak güncellenmektedir ve geçikmeli ödemelerinizde puanınız otomatik düşecektir.

 6. Bedrettin der ki:

  Puanlar otomatik olarak güncellenmektedir ve her gecikmede ve her ödemenizde değişkenlik gösterir.

 7. Beha der ki:

  Ödemenizi yaptığınız gibi güncelleniyor diye biliyorum. Bu puanlarınız aylık periotlarda güncellenir.

 8. Beha der ki:

  Güncellemeler merkez bankası raporlama sistemi ile yapılmaktadır ve aylık olarak yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir