Kredi Notu Öğrenme 2016

Değerli okuyucular kredi notu bilgileriniz kredi kayıt bürosu tarafından tutulmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu ilk etapta kredi notu bilgisini sadece bankalar ile paylaşırdı. Fakat günümüzde bireysel olarak Kredi Kayıt Kurumuna başvuru yapan kişiler de kredi notunu kolaylıkla öğrenebilir. Bu işlemi gerçekleştirmek için kredi kayıt bürosunun sitesine girmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi yapabilmek için, internet üzerinden bireysel veya kurumsal hesap açmak gerekmektedir. Ayrıca kredi notu öğrenme işlemini bankalar aracılığı ile de öğrenebilirsiniz.

Kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ilgili bankanın web sayfasını da kullanabilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankanın kredi notu sorgulama menüsüne girerek, kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bazı insanlar şubeye giderek zaman kaybetmek yerine, internet bankacılığı ile sorgulama işlemini gerçekleştirebilir. Kredi notu öğrenmenin bir diğer yolu ise, banka şubeleridir. Banka şubelerine giden müşteriler, müşteri temsilcilerinin verdiği dilekçeyi doldurmak zorundadır. Bu dilekçeyi doldurmadan kredi notu sorgulama işlemi yapılmamaktadır. Kredi notu sorgulama işlemini internetten yaparken T.C kimlik bilgileriniz yeterli olacaktır. İnternet bankacılığından yapılan başvurular için 4 ile 5 TL ücret ödenmektedir. Kredi notu hesabına ulaştıktan sonra geçmiş yıllardaki ödeme bilgilerinize de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eğer ki geçmiş dönemlere ait kredi borçlarınız varsa bu sistem üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Değerli okuyucular kredi notu son dönemlerde hayatımıza iyice yerleşmiş bir kavramdır. Bu kavram sayesinde bankalardan kredi talebinde bulunabiliriz. Kredi notu düşük olan müşterilerin kredi notu düşük olacaktır. Kredi notu düşük olan bireylerin kredi talepleri banka tarafından reddedilmektedir. Kredi notu yüksek olan müşterilere ise her türlü kolaylık sağlanmaktadır. Kredi notu yüksek olan müşteriler için uygun faiz ve uygun vade imkanı sunulmaktadır. Ayrıca kredi notu iyi olanlar için birden fazla kredi imkanı sağlanmaktadır. Sizde bu kategoride yer almak istiyorsanız, kredi notunuzu yüksek tutmanız gerekir. Kredi notunu belirleyen faktörleri de göz önünde bulundurmanız gerekir. Kredi notu hemen yükselmeyen fakat çok çabuk düşen bir nottur. Kredi kartı veya kredi borçlarınızı ilk baştan itibaren düzenli ödeyerek, kredi notunu istediğiniz seviyede tutabilirsiniz. Ücretiz kredi notu sorgulama için tıklayınız.

 

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Notu Öğrenme 2016 için 8 cevap

 1. Mahmut der ki:

  Kredi notunuzu bankanızdan öğrenmeniz mümkündür.

 2. Melih der ki:

  Kredi notunuzu findeks üzerinden ilk sefer ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

 3. Mahir der ki:

  Findeks ve Telefon bayilerinden ücretsiz olarak sorgulama işlemi yapılmaktadır. Fakat findeks üzerinden 1 defa ücretsizdir.

 4. Cemil der ki:

  Kredi notunuzu findeks üzerinden kolaylıkla öğrenmek mümkündür.

 5. Cemre der ki:

  Bankalar aracılığı ile öğrenmeniz mümkündür. Bankalara danışarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 6. Cenap der ki:

  Bankaların aracılığı ile ücretsiz olarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 7. Cengiz der ki:

  Findeks üzerinden ilk sefer olarak ücretsiz öğrenebilirsiniz. Fakat diğer sorgulamalarınızda ücretlidir.

 8. Cengizhan der ki:

  Cep telefon bayilerindende artık ücretsiz olarak sorgulamanız mümküdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir