Kredi Notu Olmadan Kredi Veren Bankalar

Bankalar müşterilerinin yapmış olduğu kredi başvurularını değerlendirirken ilk olarak müşterilerinin kredi notu ortalaması verilerini temel alır. Bu nedenle düşük kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerin kredi kullanmaları çok zordur. Özellikle de yüksek tutarlı krediler arasından seçimde bulunulması durumunda kredi reddi kararının çıkarılması kaçınılmazdır.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Kredi notunun düşük olması durumunda dikkatli olunması gereken nokta kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaktır. Ancak sıfır kredi notu olan kişilerin kesinlikle kredi kullanmaları mümkün değildir. İlk kez kredi kullanmak isteyen kişilerin daha öncesinde kullandıkları bir kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı bulunmuyor ise bu durumda ilk önce kredi notunu yükseltme teknikleri uygulamaları gerekir.

Sıfır Kredi Notuna Kredi 

Ne yazık ki kredi notu ortalamanız sıfır ise hiçbir durumda kredi kullanmanız mümkün değildir. Bu nedenle ilk önce kredi notunu yükseltmek için bazı girişimlerde bulunmanız gerekir. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunmakla beraber kredi notunun sıfır olması durumunda kredi almanız kesinlikle söz konusu olamaz.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir