Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu yazıda kredi notu sorgulama işleminin nereden ve nasıl yapıldığını sizlere aktaracağız. Kredi notu sorgulama, kamu, özel veya katılım bankalarının herhangi birisinin şubesine giderek bireysel işlemler kısmından gerçekleştirebilirsiniz. T.C kimlik numarası sayesinde bireysel bankacılık hizmetleri, kredi notunuzu söyleyecektir. Kredi notu sorgulama işlemini Kredi Kayıt Bürosuna bağlı 9 büyük bankanın bilgi havuzundan öğrenebilirsiniz. Ayrıca kredi notu sorgulama işlemini android telefon veya bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz. İnternet şubesi ile yapacağınız sorgulamalar belli bir ücrete tabi olmaktadır. Kredi notu sorgulama işlemi sırasında sizden kimlik bilgilerinizi ve iletişim adreslerini isteyerek bir güvenlik koridoru oluşturmaktadır. Bu da uygulamanın ne kadar ciddi olduğunu göstermektedir.

Kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirmenin birden fazla yolu bulunmaktadır. İnsanların oluşabilecek zaman kaybını önlemek için internet aracılığı ile sorgulama yaptığı bilinmektedir. İnternetten kısa bir süre içerisinde yapacağınız bu işlem 5 TL gibi bir ücrete tabidir. Ayıca kredi notunu öğrenmek isteyen bazı müşteriler bizzat şubeye giderek bireysel hizmet bölümünden yararlanabilir. Şubede kredi notunu öğrenebilmek için dilekçe doldurulması gerekir.

Değerli okuyucular, sizde kredi talebinde bulunmadan önce kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız eğer, yukarıda belirtilen metotlardan birini uygulayabilirsiniz. Bizden size tavsiye kredi notunu öğrenmek için internet bankacılığını kullanın. Çünkü internet bankacılığından yaptığınız işlemler zaman kaybetmenizi önler. Kredi Kayıt Bürosu bankalara rehberlik eden bir kurumdur.

Kredi Kayıt Bürosu bireylerin kredi notunu öğrenme aşamasında önemli bir yere sahiptir. Kredi Kayıt Bürosundan sadece bankalar değil müşteriler de yararlanabilir. Kredi notu sorgulama işlemi Kredi Kayıt Bürosu’ndan veya Finansal Yönetim Platformu Kurumlarından da öğrenilebilir. Kredi Kayıt Bürosu’ndan kredi notu sorgulamak isteyen bireyler, bu kurumlara üye olmak zorundadır. Ayrıca müşterilerin güvenliği için bankalarda kayıtlı olan telefon numaraları sorgulama esnasında gereklidir. Kredi notu sorgulama işlemi yaptırmadan önce yukarıda yazan bilgileri göz önünde bulundurmanızda yarar var. Kredi notu öğrenme işlemi için sizlere bilgi vermeye çalıştık. Umarım kredi notunuz iyi seviyelerde çıkar ve talep ettiğiniz kredi başvurunuz banka tarafından onaylanır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? için 6 cevap

 1. Samet der ki:

  Kredi notunuzu findeks aracılığıyla sorgulamasını kolaylıkla yapabilirsiniz.

 2. Ferdi der ki:

  Findeks üzerinden 1 defaya mahsus ücretsiz olarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

 3. Hakan der ki:

  Hat firmaları aracılığıyla bu işlemi ücretsiz olarak yapabilirsiniz şubelerinden.

 4. Nahit der ki:

  Kredi notunuzu sorgulayabilmek için findeks risk sitesine üye olarak kolaylıkla ilk seferde ücretsiz öğrenebilirsiniz.

 5. Naim der ki:

  Kredi notunuzu sorgulama işlemleri yaparken dikkat etmeniz gereken tüm bilgilerinizi eksiksiz vermenizdir.

 6. Narter der ki:

  Bankaların bazı internet şubelerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunun için internet şubesine girmeniz yeterli olucaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir