Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz Nasıl Yapılır?

Kredi notunu öğrenmek için farklı kullanılabilecek pek çok yöntem bulunmakla beraber bunlardan bazıları ücretli bazıları da ücretsiz olarak verilmektedir. Kredi notu sorgulaması ücretsiz olarak yapılmak istenirse kullanılabilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki ücretsiz kredi notu sorgulaması yapılmasına olanak sağlayan kredi notu sorgulama siteleri üzerinden sorgulamada bulunmaktır.

Ancak bu sitelerin sizin kişisel bilgilerinize ulaşmaları mümkün olmadığı için doğru not ortalamalarını belirlemeleri mümkün değildir. Yine bu sitelere ücretsiz kredi notu öğrenmek hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin kendi kişisel bilgilerini vermeleri gerektiği için kesinlikle bu hizmetlerden yararlanılmaması önerilmektedir. Çünkü bu bilgilerin ikinci kişilerle paylaşılması durumunda ne yazık ki istenmeyen durumlarla karşılaşılma riski yükselir.

Bu nedenle kredi notu sorgulaması Findeks internet sitesi, cep telefonu operatörleri ve bankaların internet siteleri üzerinden yapılması önerilir. Findeks kredi notu ücreti olarak 4.72 lira tahsil etmekte olup cep telefonundan kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin ise bu hizmet için 9 lira ödeme yapmaları gerekmektedir. Ücretsiz Findeks kredi notu öğrenme hizmeti ise sadece ilk kez kredi notu sorgulaması yapan kişiler için yine Findeks internet sitesi üzerinden işlem yapma olanağı sunulmaktadır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir