Kredi Notu Yükseltme İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Kredi notu, bankalardan kredi talep edenlerin derinlemesine analiz etmesi gereken bir konudur. Kredi notu yüksek seviyede olanlar istediği kadar kredi alabilir. Aldıkları krediyi zamanında ve yeterli miktarda ödemeyenler bankalarla sorun yaşayanların kredi notu düşer. Daha sonra kredi notunu yükseltmek için birtakım girişimler yapılabilir. Kredi notunuzu hesaplayacak yetkili kurum, Kredi Kayıt Bürosudur. Bu kurum bireylerin bankalar ile sorun yaşayıp yaşamadığını araştırır ve kredi notunun düşük veya yüksek olmasına karar verir. Bankalardan aldığınız kredi kartı borçlarını ve kredileri zamanında ve düzenli ödüyorsanız sizin kredi notunuzda bir sorun yoktur, kredi notunuz yüksek olacaktır. Aksi bir durum söz konusu olduğunda ise fazla umutlanmamıza gerek olmadığını söyleyebiliriz.

Değerli okuyucularım kredi notunu yükseltmek için bankalara olan borçlarınızı hemen ödemeye başlamalı ve 5 ay gibi bir süre zarfında borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemelisiniz. Böylece kredi notunuz git gide artacaktır. Ayrıca otomatik ödeme talimatı vererek, elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturalarınızı düzenli ödeyerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi notunun en alt seviyeden en üst seviyeye gelebilmesi için yaklaşık olarak 6 ay gerekir. Kredi notu uygulama sistemi sayesinde borcuna sadık olan insanla, olmayan insan birbirinden ayrılır. Ödemelerini düzenli yapan müşteriler, bankaların sunduğu birtakım ayrıcalıklardan da yararlanır. Bu ayrıcalıklar arasında kredi faiz oranlarının düşük olması, vadelerin daha esnek olması yer alır.

Bankalar ile olan ilişkilerinizin rayına girmesi için yukarıda belirtilen sürecin başarı ile tamamlanması gerekir. Aksi takdirde kredi notunuzun yükselmesi zaman alabilir. Her insanın hayatı boyunca banka kredisine ihtiyacı olabilir. Dilediğiniz zaman kredi talebinde bulunamazsınız. Kredi almak için öncelikle kredi notunuzu kontrol etmenizde yarar var. Çünkü kredi notu düşük olduğu halde kredi talebinde bulunan müşterilerin kredi notu daha çok düşer. Bu düşüşü yaşamak istemiyorsanız eğer, kredi notu ile ilgili daha fazla şey bilmelisiniz.

Yukarıdaki makalede kredi notunun hayatımız için ne derece önemli olduğunu aktarmaya çalıştık. Umarım bu bilgiler ışığında tavsiye edilen gerekli önlemleri gecikmeden alırsınız.

 

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Notu Yükseltme İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir? için 7 cevap

 1. Ferdi der ki:

  Kredi puanınızın yükseltme işlemi düzenli ödemeden geçmektedir.

 2. Fatma der ki:

  Faturalarınızı düzenli ödemesini yaparak ve kredi kartınızın ödemesini geçiktirmedikten sonra puanınız otomatik olarak yükselecektir.

 3. Fadime der ki:

  Faturalarınız ve kredilerinizi düzenli ödeme yapmadığınızda düşecektir ve tam tersi olarak düzenli ödediğinizde artacaktır.

 4. Burak der ki:

  Kredi notunuzu yükseltmek için otomatik ödeme sistemini kullanabilirsiniz.

 5. Cabbar der ki:

  Kredi notunuzu düzenli ödeme yaparak geçikme yapmadığınız sürece puan kolaylıkla yükselecektir.

 6. Cafer der ki:

  Kredi notunuzu yükseltmek için düzenli ödeme yapın. Ödemelerinizi geçiktirmeyin. Ve otomatik talimat sistemini kullanınız.

 7. Cahit der ki:

  Bir çok sebeple puanınızı arttırabilirsiniz. Bunların en önemlisi düzenli ödemedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir