Kredi Notu Yükseltme Taktikleri

Günümüzde kredi notu sadece bankaların kredi başvuru değerlendirmelerinde değil artık finansal tüm işlemlerde kullanılan son derece önemli bir veridir. Bu nedenle kredi notu ortalaması mümkün olan en yüksek seviyede tutulmaya çalışılmalıdır. Kredi başvuru reddi nedenleri arasında en sık rastlanılanlardan biri olan düşük kredi notu ortalaması sorununu yaşamak istemeyen kişilerin aşağıda yer alan kredi notu yükseltme taktikleri uygulamaları çok önemlidir.

  • Kredi notunu yükseltmek için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kesinlikle bankalara olan borçlarınızı ve düzenli ödeme talimatlarınızı mutlaka gününde gecikmeye düşmeden yatırmaktır. Önemli olan borçları zamanında ve eksiksiz ödemektir. Ancak borcun tamamı yatırılamıyor ise de en azından elde olan tutarlar yatırılarak gecikmeye düşülen tutarın azaltılması sağlanmalıdır.
  • Banka hesaplarınızı daha sık kullanmaya çalışın. Maaşınız bankaya yatmıyorsa öncelikli olarak bunu halledin ve maaşınızın bankaya yatırılmasını sağlayın. Banka hesabınıza düzenli olarak para yatırıp çekin, hesap hareket miktarını ve tutarını arttırmaya çalışın.
  • Harcamalarınızda nakit kullanma alışkanlığınızı geride bırakın. Kredi kartı kullanmadığınız alışverişlerinizi bankamatik kartı ile yapın. Bankaların sizin aylık ne kadar harcadığınızı ve ne kadar kazandığınızı görmesine izin verin.
  • Tüm faturalarınız ve düzenli taksitleriniz için bankalardan otomatik ödeme talimatı verin. Düzenli ödeme talimatı verdiğiniz giderlerinizi düzenli olarak yatırın ve gecikmeye düşmemeye çalışın.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir