Kredi Notum Düşük, Kredi Çekebilir Miyim?

Kredi notu düşük olan kişilerin kredi onayı almaları ne yazık ki çok zordur ancak yine de imkansız değildir. Burada önemli olan kişinin kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yapılması ve bu not ortalamasına göre başvuruda bulunulmasıdır. Peki, “kredi notum düşük, kredi çekebilir miyim?”  sorusunun yanıtı nedir?

Öncelikle burada yanıt kişinin ne kadarlık kredi kullanmak istediği ile yakından alakalıdır. Yani düşük tutarlı ve 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin kredi onayı alma ihtimali yükselirken yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi başvurularında ise kredi onayı alınması çok zordur. Bu nedenle kişinin mutlaka kredi notu ortalamasını öğrenerek bu not ortalamasına göre kredi başvuru formu doldurması çok önemlidir.

Yani orta riskli kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerin 5 bin TL kredi kullanmaları mümkünken 100 bin lira konut kredisi kullanması ise imkansızdır. Kredi notu ortalaması yüksek olan kişiler için hem kredi onayı alma şansları artmakta hem de kullanabilecekleri kredi limiti artış göstermektedir.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir