Kredi Notum Düşük Nasıl Kolay Kredi Çekerim?

Kredi notu düşük olan kişiler için ne yazık ki kredi kullanmak son derece zorlaşmaktadır. Kredi notu 0 ile 850 arasında olan kişiler için kredi kullanmak imkansızdır. Kredi notu 850 ile 1.150 puan arasında olan kişiler için ise kredi kullanmak imkansız olmasa da oldukça zordur. Yine aynı şekilde 1.150 puan ile 1.500 puan arasında da kredi kullanmak isteyen kişilerin dikkatli olmaları gerekir.

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar bulunmakla beraber burada önemli olan kişinin kredi notunun hangi seviyede olduğudur. Bunun için mutlaka kredi başvuru formu doldurulmadan önce kişi kredi notu sorgulaması yapmalı ve kredi notuna bağlı olarak başvuruda bulunacağı kredi tutarını doğru seçmelidir. Bu seçim kredi onayı alınmasında çok önemlidir. Kişinin aylık geliri yüksek ise ve kullanacağı kredi tutarının aylık ödemesi düşükse bu durumda kredi notu düşük olsa da kredi onayı alınması kolaydır.

Yine kişi en kolay kredi veren bankalar arasında seçimde bulunursa kredi onayı alması kolaylaşmaktadır. Düşük kredi notuna kredi kullanmak isteyen kişilerin bir başka çıkar yolu da teminatlı kredi paketleri ya da ipotekli kredi paketlerini tercih etmeleridir. Banka bu tip kredilerde kullandırdığı kredi karşılığında teminat aldığı için kolay bir şekilde kredi onayı alabilmektedir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir