Kredi Notum Düşük Yinede Nasıl Kredi Çekerim?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi onayı alabilmeleri tamamen kredi notu ortalamalarına bağlıdır. Kredi notu yüksek olan kişilere bankalar çok daha kolay bir şekilde kredi verirken kredi notu düşük olan kişiler için ise durum ne yazık ki tam tersidir. Yani düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı almaları zorlaşmakta aynı zamanda da kredi kullanabilecekleri tutarda azalmaktadır.

Yani kredi notu düştükçe hem kişinin kredi onayı alması zorlaşmakta hem de kullanabileceği kredi tutarı azalmaktadır. Düşük tutarlı ihtiyaç kredisi paketleri için kişinin aylık maaşına bağlı olarak kredi onayı çıkabilirken ne yazık ki oldukça uzun vadeli ve yüksek tutarlı olan konut kredisi paketleri için ise aynı durum söz konusu olmamaktadır. Kredi notu düşük olan kişilerin konut kredisi kullanmaları çok zordur.

Yapılan kredi başvurusunun reddedilmesi durumunda kişinin kredi notu daha da azalacağı için mutlaka öncesinde kredi notu sorgulaması yapılarak bu nota göre başvuruda bulunulması gerekir. Kredi notu düşük olan kişilerin ilk yapmaları gereken önce kredi notunu yükseltmek için gerekli girişimlerde bulunulması ikincisi ise mutlaka kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunarak başvuruda bulunulmasıdır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir