Kredi Notum Kaç Olursa Kolay Kredi Çekebilirim?

Kredi notu ortalaması bankaların kredi onayı verip vermeme noktasında en çok önem verdikleri kriterler arasında yer almaktadır. Bu nedenle kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka kredi notu ortalamalarına gereken özeni göstermeleri ve düşük kredi notu ortalamasından uzak durmaları gerekir. Peki, kolay kredi almak istiyorum diyen kişilerin kredi notu ortalaması kaç olmalıdır?

Kolaylıkla kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalaması en az 1.500 puan olmalıdır. Kredi notunun 1.100 puan ile 1.500 puan arasında olması durumunda ise kişinin kredi kullanıp kullanamayacağı hem kullanmak istediği kredi tutarına hem de sahip oldukları aylık gelir tutarı ile sigortalılık süresi gibi farklı kriterlere bağlı olarak değişmektedir. Yani kişi 6 aydan daha uzun sigortalılık süresine sahipse, aylık geliri yüksek ve kullanmak istediği kredi tutarı düşükse bu durumda kredi onayı alması kolaylaşır.

800 ile 1.100 puan arasında olan kredi notu ortalaması ise ne yazık ki düşük kredi notu ortalaması olarak kabul edilmekte olup bu kişilerin kredi onayı almaları çok zordur. Bu kişilerin ancak altın teminatlı kredi teminat gösterilen ya da ipotekli ihtiyaç kredisi gibi ipotek gösterilen krediler arasından seçimde bulunarak düşük tutarlar için başvuru formu doldurmaları halinde kredi onayı alma şansları bulunmaktadır.

Bu yazı Bankalar, İhtiyaç Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir