Kredi Notum Kaç?

Finans piyasasında her geçen gün biraz daha önem kazanan kredi notu ortalaması kişinin sahip olduğu en önemli finansal göstergedir. Bankalardan kredi kullanan, kredi kartı bulunan kişilerin kredili ürünlere ilişkin yapmış oldukları ödemelere göre belirlenen borcuna sadakat oranı kredi notu olarak isimlendirilmektedir.

Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin banka kredi notu sorgulaması işlemlerini bankaların internet şubesi üzerinden yapma imkanları bulunmaktadır. Bunun için internet şubesi şifresi ve kimlik numarası bilgileriniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra krediler bölümünü ziyaret etmeniz ve bu bölümde yer alan Findeks Risk Raporu butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. Yine banka şubeleri üzerinden de sadece kimli numarası bilginiz ile sorgulama yapmanız mümkündür.

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kolay kredi kullanmak istiyorum diyen, düşük kredi faiz oranları ile kredi kullanmak isteyen ve yüksek tutarlı kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin kredi notu ortalaması en az iyi kredi notu ortalaması olarak kabul edilen kredi notu 1400 ve üzerinde olmalıdır. Kredi notu 1200 ve altında olan kişilerin ise kesinlikle kredi onayı almaları çok zorlaşmaktadır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir