Kredi Notum Neden Yükselmiyor?

Kredi notumu yükseltmek istiyorum diyen kişilerin belirli kriterlere dikkat etmeleri gerekir. Ancak kredi notunu yükseltmek için sabırlı olunması gerektiği bilinmelidir. Özellikle de yüksek riskli kredi notu olarak kabul edilen kırmızı kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı alabilmeleri için en az 3 ay çalışmaları gerekir. Kredi notu yükseltme teknikleri şunlardır:

  • Kredi kartı limitiniz dahilinde her ay harcamaların tümünü kredi kartınız üzerinden yapmaya çalışın. Limitinizi sonuna kadar kullanın ve ödemesini mutlaka son ödeme tarihini geciktirmeden yapın. Kredi kartı asgari ödeme tutarı yerine borcun tamamını yatırmaya çalışın.
  • Henüz bir hesap sahibi değilseniz bankada hesap açtırmak için başvuruda bulunun ve hesap edinin.
  • Fatura ödemesi, kira ödemesi, özel okul taksiti gibi tüm düzenli ödemelerinizi bankada açtırdığınız hesaptan otomatik ödeme talimatı vererek gerçekleştirin.
  • Sahip olduğunuz tüm nakit birikiminizi hesabınıza aktarın. Hesabınıza belirli aralıklarla para yatırın ve para çekin. Sürekli bir nakit giriş çıkışı olmasını sağlayın.
  • Dönemsel olarak para yatırın ancak asla yatırdığınız paranın aynısını çekmeyin. Az ya da daha fazla olmasına özen gösterin.
  • Bunlara rağmen kredi notu ortalamanız yükselmiyor ise Findeks kredi notu danışmanlığı hizmetinden yararlanmanız önerilir. Bu hizmet ile kredi notunuzu kısa sürede nasıl yükseltebileceğiniz konusunda size yardımcı olunacaktır.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir