Kredi Notum Sıfır, Nasıl Kredi Kullanabilirim?

Kredi notu puanlaması son yıllarda bankalar tarafından kredi kullanmak isteyen kişilerde aranılan ilk kriterler arasında yer almaktadır. Kredi notunun düşük olması durumunda ne yazık ki kredi reddi yaşanması kaçınılmaz bir hal alırken kredi notunun sıfır olması durumunda da kredi kullanmak mümkün olmamaktadır.

Düşük kredi notu ortalamasının pek çok nedeni bulunabileceği gibi sıfır kredi notu ortalaması için ise iki neden bulunur. Bunlardan ilki kişinin daha önce bankalar ile çalışmaması, kredi ya da kredi notu kullanmamasıdır.

İlk kez kredi kullanmak istiyorum diyen kişiler daha önce kredi kartı, kredili mevduat hesabı ya da bankalardan kredili hiçbir ürün kullanmadıkları için sıfır kredi notu ortalaması sorunu yaşamaktadır.

Kredi notu sıfır olan ve kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin bu aşamada yapmaları gereken ilk şey hemen bankada bir hesap açtırmak ve bu hesaba ait bankamatik kartı almaktır. Hesabınıza para yatırın ve düzenli olarak hesabınızı kullanın.

Tüm faturalarınız ve düzenli ödemeleriniz için hesaptan otomatik ödeme talimatı vererek son ödeme tarihleri içerisinde gerçekleştirin. İkinci adım olarak kredi kartı başvurusunda bulunabilir 3 ay kadar kredi kartı kullandıktan sonra ise kredi başvurusu için üçüncü adıma geçebilirsiniz.

Bu yazı İhtiyaç Kredisi, Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir