Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?

Kredi notunu öğrenmek için yapılması gereken tek şey kredi notu sorgulaması işlemidir. Peki, “kredi notumu nasıl öğrenirim?” diyen kişilerin uygulayabilecekleri yöntemler nelerdir? Kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin ilk kullanabilecekleri yöntem Findeks kredi notu sitesi üzerinden sorgulama yapmaktır.

Ücretsiz kredi notu öğrenmek isteyen kişilere Findeks internet sitesi ilk kez yapılacak olan sorgulamalarda geçerli olmak üzere hizmet vermektedir. İlk kez kredi notu sorgulaması yapan kişilere bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz kredi notu öğrenme hizmeti sunan Findeks internet sitesi daha sonrasında yapılan her sorgulama için ise 4.50 lira ücret talep etmektedir. Bunun dışında ne yazık ki kredi notu öğrenme ücretsiz hizmeti veren başka bir kaynak yoktur.

Kredi notu öğrenme siteleri içinde aynı durum söz konusu olup kredi notu sorgulama için en doğru veriyi sadece Findeks internet sitesi vermektedir. Diğer sitelerin sizin kişisel bilgilerinize erişim gibi bir hakları bulunmadığı için ortalama hesaplamaları kesinlikle hatalı olacaktır. Sizin bu verileri paylaşmanız ise kişisel bilgilerinizin güvenliğini tehlikeye atacak olup bu nedenle kesinlikle tercih edilmemelidir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir