Kredi Notumu Ücretsiz Nasıl Öğrenebilirim?

Son yıllarda özellikle de kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin sıklıkla duyduğu kredi notu ortalaması her geçen gün önemini arttırmaya devam ediyor. İlk çıktığı dönemde kredi onayı verilip verilmemesinde kullanılan kredi notu artık günümüzde kredi kartı limitinin belirlenmesinden kullanılacak olan kredi faiz oranının belirlenmesine kadar farklı pek çok alanda önemli bir veri olarak kullanılmaktadır.

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmaktadır. Kredi notunu ücretsiz öğrenme işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin uygulayabilecekleri en etkili yöntem ilk kez kredi notu öğrenecek olanlar için sunulan Findeks ücretsiz kredi notu öğrenme hizmetidir. Bunun için Findeks internet sitesi üzerinden üye olarak ilk sorgulamanızı yapmanız yeterli olacaktır.

Ancak Findeks kredi notu verileri 3 ay da bir güncellendiği için kesinlikle kredi başvurusu öncesinde yapılması önerilir. İkinci yapılacak olan kredi notu sorgulaması için Findeks kredi notu sorgulama ücreti olarak 4.72 lira tahsil etmektedir. Ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti veren internet siteleri bulunmakla beraber bu sitelerin verdiği bilgiler kişisel verilerinize ulaşamadıkları için yanlış, eksik ya da hatalı olacaktır. Taksitle cep telefonu satan bayiler üzerinden kredi notunuzu öğrenmeniz mümkündür.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Notumu Ücretsiz Nasıl Öğrenebilirim? için 1 cevap

  1. ali eltutar der ki:

    ticari arac almak icin kredi istiyorum kredi notumu ogrenmek istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir