Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi kullanabilmek için sahip olmaları gereken önemli kriterlerden biride yüksek kredi notu ortalamasına sahip olmaktır. Bankalar artık günümüzde doldurulan her kredi başvuru formu için ilk olarak TC kimlik no ile kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirerek buna göre bir ön değerlendirmede bulunmaktadır.

Düşük Kredi Notu Kaç?

Kredi notu aralıkları belirli puan kriterlerine göre belirlenmekte olup en düşük kredi notu ortalaması sıfırdır. Sıfır kredi notu ortalaması olan kişiler ya şimdiye kadar bankalar ile hiç çalışmayan ya da bankalardan kredili ürünler kullanan ancak bunların ödemelerinde yasal takip altına giren kişilerden oluşmaktadır. Kredi notu 1200 ve altında olan kişilerin düşük kredi puanı olduğu kabul edilir.

Kredi Notu Olmayana Kredi 

Kredi notu olmadan kredi onayı alınması ne yazık ki mümkün değildir. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunduğu gibi kredi notu olmadan kredi veren bankalar bulunmamaktadır. Bunun nedeni bankaların kendi kurmuş oldukları kredi notu sistemini korumak istemeleri, kredi notu puanları ile kredili ürün kullanan müşterilerinin üstünde baskı oluşturarak bu ürünlerin ödemelerini tam zamanında yapmalarını sağlayabilmektir.

Kredi Notuna Bakmadan Kredi 

Hiçbir banka kredi notu sorgulaması yapmadan kredi onayı vermemektedir. Zaten kredi başvurusu girişinin yapıldığı ekranda açılış ekranı TC kimlik no ile kredi notu öğrenme ekranıdır ve buradan kişinin kredi notu öğrenilerek işleme devam etme yetkisi verilmektedir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir