Kredi Notuna Neden Dikkat Ediliyor ?

Değerli okuyucularım kredi çekmek ya da kredi kartı almak istiyorsak, ilk dikkate alacağımız şey kredi notudur. Kredi notunun önemli tam da bu noktada önem kazanıyor. Kredi findeks notu, kredi ile ilgili işlem yapmak isteyen herkesin karşısına çıkartılıyor. İnsanların kredi alabilmesi için öncelikle bu konuda başarılı olmaları gerekiyor. Kredi notunuz düşük olursa kredi çekmeniz mümkün değil. Kredi notu tüm bankaların önemsediği bir not olduğu için, başka bankalardan kredi alırım düşüncesi işinize yaramayacaktır.

Bir banka müşterisinin kredi kartına veya krediye başvurmadan önce kredi notunun ne demek olduğunu bilmesi gerekiyor. Findeks kredi notu olarak karşımıza çıkan kredi notumuzu, kredi notu sorgulama sistemi sayesinde öğrenebiliriz. Kredi notu her müşteriye göre farklılık gösterir ve bireysel olarak değerlendirilir. Kredi notu, bankalarla olan ödeme geçmişi sonucunda oluşur. Örneğin kredi kart veya geçmiş kredi borçlarınız kredi notunu belirler. Kredi notu kredi alma konusunda bankaların dikkate aldığı unsurdur.

Kredi notunun önemi kredi çekecek olan müşteriler için değer kazanıyor. Kredi almaya karar verdiyseniz ve kredi notu hakkında bilginiz yoksa, kredi alamamanız sürpriz olmayacaktır. Kredi çekmeden önce kredi notunuzu sorgulatıp, çıkan sonuca göre kredi alabilirsiniz. Bankalar kredi başvurusu yapan herkese kredi imkanı sunmaz. Bankadan kredi alabilmek için, kredi notunu takip etmeniz gerekmektedir. Kredi notunu baştan itibaren yüksek tuttuğunuz takdirde ilerleyen dönemlerde sorun yaşamazsınız. Değerli okuyucularım, kredi notunun ne derece önemli olduğunu yukarıda paylaştık. Sizde konut veya taşıt kredisi almaya karar vermeden önce kredi notunuzu hesaplayın. Çok kısa süre içerisinde bu işlemi yaptıktan sonra çıkan sonuca göre kredi alabilirsiniz.

Bir kişinin kredi notu yüksek seviyede ise, o kişinin alacağı krediyi düzgün ödeme ihtimali daha yüksektir. Bankalar bu düşünceyi göz önünde bulundurarak, kredi notu düşük olan vatandaşların en kısa sürede kredi notunu yükseltmesini ister. En düşük seviyeden en yüksek seviyeye çıkmak için minimum 6-8 ay gereklidir. Bu süre zarfında ödemelerinizin tamamını eksiksiz ve doğru zamanda yapmanız, kredi notu için yararlı olur.

 

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Kredi Notuna Neden Dikkat Ediliyor ? için 8 cevap

 1. Sercan der ki:

  Kredi notuna bankaların artık insanlara güvenmesini sağlamaktadır. Kredi puanı düşük olan kişiler kesinlikle kredi kullanamamaktadır.

 2. Sema der ki:

  Kredi puanı sizin geçmişinizi yansıtıyor her hangi bir geçiken ödemenize kadar tüm bilgiler bulunduğu için dikkat etmektedir.

 3. Tuana der ki:

  Minimum seviyeden maximum seviyeye çıkabilmek için ortalama 6-8 ay kadar bir süre gerekmekte ve bu puanı max çıkardıktan sonra kolaylıkla banka işlemleri yapabilirsiniz.

 4. Berk der ki:

  Kredi notunuza dikkat edilmesinin sebebi güvenilirliğinizi ortaya koymaktadır.

 5. Berkan der ki:

  Geçmişinizde yapmış olduğunuz tüm ödeme geçmişinize göre verildiği için bankalar sizin ödeme düzeninizi kontrol etmekte.

 6. Berkant der ki:

  Kredi geçmişiniz çok önemli olduğu için böyle durumlarda kkb puanız ortaya çıkmaktadır.

 7. Berkay der ki:

  Kredi puanız dikkatte alınmasının sebebi geçmişte olan ödemelerinize göre puanınız ortaya koyulmaktadır.

 8. Berke der ki:

  Geçmişinizden dolayı bu puanlama sistemine dikkat edilmektedir. Bu yüzden puanınız oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir