Kredi Notunu Arttırmak İçin Atılması Gereken Adımlar

Kredi notu sürekli olarak değişken olan verilere bağlı olarak güncellenen bir ortalamadır. Bu nedenle yüksek kredi notu ortalaması yapılan bazı hatalar ile nasıl düşüyor ise düşük olan kredi notu ortalaması da yapılan bazı basit hatalar nedeni ile ne yazık ki düşebilmektedir. Burada önemli olan kredi notunu arttırmak için uygulanması gereken adımları bilerek bunlara dikkat etmektir.

Özellikle de kısa vadede ihtiyaç kredisi ya da konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişiler için bu not ortalamaları daha büyük bir önem taşımakta olup kredi notunu yükseltmek için mutlaka doğru adımlar atılmaya çalışılmalıdır. Kredi notunu yükseltmek aslında doğru adımlar atılırsa son derece kolaydır ve sıfır kredi notu olan kişiler bile bu adımlar sayesinde yaklaşık 3 ay içerisinde kredi kullanabilir seviyesine çıkarılmaktadır. Kredi notunu arttırmak için atılması gereken adımlar arasında en etkilisi ve kısa sürede kredi notunu arttırmak için kullanılabilecek olan mevcut banka borçlarının kapatılmasıdır..

Örneğin konut kredisi kullanmak için kredi notu yetersiz olan bir kişi mevcut ihtiyaç kredisi borçlarını kapatırsa kredi borçlanma riski azaldığı için otomatik olarak kredi notu yükselerek kredi onayı alacak seviyeye yükselecektir. Yine dolu olan kredi kartı limitlerini boşaltmak yani kredi kartı borçlarını kapatmak ta kredi notu ortalaması üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra bütün düzenli ödeme talimatlarının bankalar üzerinden verilmesi, kredi kartını her ay limitinin sonuna kadar kullandıktan sonra ödemesini düzenli yapmak, bankalara olan borçları (kredi borcu, kredi kartı borcu, kredili mevduat hesabı vb.) her zaman son ödeme tarihini geçirmeden yapmak kredi notu ortalaması üzerinde ciddi bir etkiye sahiptir.

Bu yazı Kredi Notu kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir